Miro Cerar je za MMC opozaril, da je glasovanje (v nasprotju z glasovanjem o mandatarju) javno, kar pomeni, da mora vsak poslanec jasno povedati, ali listo podpira ali ne. Če bodo listo podprli, imamo vlado, tako Cerar, če lista ne dobi podpore, se lahko glasovanje ponovi z novo listo, in če tudi ta ne bo dobila dovolj glasov sledi posamično glasovanje o posameznih ministrih. Po potrditvi vsaj dveh tretjin ministrov na listi, mora predsednik vlade v desetih dneh po nastopu funkcije predlagati še neimenovane ministre. Če državni zbor v treh mesecih po nastopu funkcije vlade še ne imenuje še neimenovanih ministrov, funkcija predsedniku vlade in ministrov preneha. V tem primeru pa se razpišejo predčasne volitve.

Celoten postopek potrditve liste ministrov bi lahko potekal nekaj tednov. Za potrditev liste je dovolj navadna večina glasov poslancev, vendar ker v parlamentu takrat ponavadi sedijo vsi, to pomeni absolutno večino glasov.

Če Jankovića danes ne potrdijo za mandatarja, sledi drugi krog. V tem najmanj 10 poslancev ali predsednik države predlagajo novega kandidata. Najprej se glasuje za predsednikovega kandidata, ki ima prednost, nato za kandidata, ki ga je predlagala skupina poslancev. Glasovanje v drugem krogu je enako kot v prvem – je tajno in za izvolitev kandidat za mandatarja potrebuje absolutno večino (46 poslanskih glasov).

Če v drugem krogu ne dobimo kandidata za mandatarja, potem smo že bližje novim predčasnim volitvam. Temu se lahko izognemo, tako Cerar, če oblikujemo manjšinsko vlado, ki jo lahko sestavijo samo z navadno in ne absolutno večino. Manjšinska vlada pa ne bo mogla izpeljati večjih projektov, je še poudaril Cerar.