Acroni Jesenice – Znojmo 3:5 (1:1, 1:0, 1:4, gledalcev 1500; 1:0 Manfreda 11, 1:1 Štach 19, 2:1 Bendik 25, 2:2 Boruta 46, 2:3 Štach 46, 2:4 Štanek 48/SH1, 3:4 Tošič 54, 3:5 Beroun 60/EN): Po dveh tekmah brez gola je nujno zatresti mrežo, so razmišljali jeseniški hokejisti pred dvobojem z Znojmom, ki ni imel velikega pomena. Železarjem se je cilj izšel, saj so dosegli tri gole, osnovnega namena, torej zmagati, pa jim ni uspelo uresničiti.

Tokrat je bila za slovenske prvake usodna zadnja tretjina. Natančneje samo dve minuti v tem delu igre, ko so prejeli kar tri zadetke. Luka Tošič je kasneje sicer še uspel znižati na 3:4, a so Čehi tik pred sireno zatresli prazno mrežo. To je bil četrti poraz Jesenic na četrti tekmi proti Znojmu v tej sezoni. Ker Gorenjci še vedno računajo na uvrstitev v končnico v kvalifikacijah, bodo morali čez dva tedna pokazati drugačen obraz.

Drugi izidi 40. kroga: Beljak – Salzburg 4:3 v podaljšku (1:0, 2:0, 1:3, 1:0), KAC – Dunaj 5:4 (2:0, 2:0, 1:4), Medveščak – Alba Volan 3:4 v podaljšku (1:0, 0:2, 2:1, 0:1), Gradec – Linz 3:2 (1:1, 1:1, 1:0), prosta: Tilia Olimpija, vrstni red: Linz 56, Medveščak in Salzburg po 47, KAC 44, Alba Volan 42, Tilia Olimpija 41, Dunaj 36, Gradec 35, Beljak 34, Znojmo 32, Acroni Jesenice 25. Pari prihodnjega kroga, petek ob 19.15: Alba Volan – Tilia Olimpija, Medveščak – KAC, Dunaj – Salzburg, Gradec – Znojmo, Beljak – Linz, proste: Acroni Jesenice.