Sicer pa je na Gorenjskem že 152 sončnih elektrarn, ki lahko oskrbijo z energijo 1125 gospodinjstev. Število narašča in po oceni direktorja Gorenjskih elektrarn je tudi čas za naložbe v to vrsto ekološko primerne energije ugoden.

"Naša naložba v največjo sončno elektrarno znaša 1,5 milijona evrov in se bo povrnila v približno desetih letih. Uvrščamo se med vodilne proizvajalce zelene elektrike v Sloveniji in če dosedanje elektrarne zmorejo 1500 kilovatov, načrtujemo samo v naslednjem letu nove elektrarne, ki bodo zmogle med 500 in 1000 kilovati," je pojasnil direktor Gorenjskih elektrarn Aleš Ažman.

Merkur je najemodajalec za 2856 fotonapetostnih modulov oziroma sončnih celic na površini okoli 10.000 kvadratnih metrov na strehi skladišč v Naklem. Tam pridobljena energija bo zadoščala potrebam okoli 200 gospodinjstev. Uvršča se med deset največjih sončnih elektrarn v Sloveniji, kjer je sicer že 110 takih elektrarn.

Na Gorenjskem so sončne elektrarne še na strehah šol (Šenčur, Križe, Škofja Loka) in poslovnih prostorov ter sodijo med zanesljive naložbe.