Slovenci so sinoči naredili preobrat, ko so zaostanek z 0:2 spremenili v izenačenje in nazadnje v zmago. Danes jih je že popoldne čakala nova tekma, a varovanci Gorazda Drinovca niso pokazali nobene utrujenosti. Še več, tekmece z Otoka so že v prvi tretjini povsem nadigrali in jim nasuli pol ducata golov. Žiga Pešut, Gal Koren in še enkrat Pešut sta za 3:0 poskrbela v razmaku manj kot treh minut. Ob koncu tretjine pa so v polno zadeli še Gašper Koblar, Gašper Kopitar in Peter Bizalj. Po visokem vodstvu je priložnost v vratih Slovenije do konca tekme namesto Luke Gračnarja dobil Jure Pavlič, ki tudi ni dobil gola. Zadnja zadetka sta za Slovenijo dosegla Pešut in Bizalj, končno razmerje v strelih na gol pa je bilo 35:12 za Slovenijo.

Slovenija se bo v tretjem krogu prvenstva pomerila z domačo reprezentanco Nemčije, dvoboj pa bo v sredo ob 19.30.