Po podatkih policije iz Blacksburga v zvezni državi Virginija je do krvavega dogodka prišlo, ko je 39-letni policist Deriek Crouse, drugače oče petih otrok, med rutinskim obhodom območja okoli univerze ustavil avtomobil, takrat pa je k njemu stopil neznanec in ga pred nekaj pričami ustrelil. Strelec je nato pobegnil s prizorišča, vendar so ga kasneje našli mrtvega na nekem parkirišču. Po uradnih podatkih je tudi on umrl zaradi strelne rane, za smrt obeh pa je bilo krivo isto orožje, ki so ga našli zraven strelca. Tako vse kaže, da je napadalec storil samomor, vendar policija tega včeraj še ni želela potrditi, saj preiskava še ni bila končana. Kolikor je znano, je menda policija preverjala tudi sume, ali je streljanje na univerzi povezano z ropom, ki se je dan prej zgodil na tistem območju.

Ob tokratnem streljanju so se na univerzi, ki jo obiskuje okoli 30.000 študentov, odzvali precej bolje kot leta 2007, kar kaže, da se je vodstvo univerze iz takratnega pokola nekaj naučilo. Študente in zaposlene je namreč na nevarnost opozoril alarm, ki se je sprožil takoj po streljanju, vsi pa so tudi prejeli navodilo, naj se skrijejo in zaklenejo. Obveščanje o dogajanju je potekalo tudi prek SMS-sporočil, elektronske pošte in družabnih omrežij.

Že omenjeni najhujši krvavi pohod na univerzi Virginia Tech je 16. aprila 2007 zakrivil takrat 23-letni študent iz Južne Koreje Čo Seung Hui, ki je ustrelil 32 vrstnikov, predavateljev in zaposlenih na univerzi, nato pa si je sodil še sam. Poleg tega je v množični moriji ranil še 25 ljudi. Takratno dogajanje je ostalo v spominu tudi zaradi neprimernega obveščanja, saj je univerza študente o dogajanju obvestila šele dve uri po odkritju prvih dveh trupel. Pa še takrat so študentje izvedeli le, da policija preiskuje streljanje, medtem ko o tem, da jih poblazneli strelec na pohodu še vedno ogroža, niso izvedeli nič. sb, agencije