Manchester City, prvouvrščena ekipa angleške premier lige, pa je doma sicer premagal drugo postavo Bayerna z 2:0. Münchenčani so končali prvi na lestvici, vendar pa je Napoli v gosteh prav tako z 2:0 odpravil Villarreal ter na drugem mestu ohranil točko prednosti pred Otočani v skupini A. V skupini B je bil prvi Inter iz Milana pred moskovsko ekipo CSKA, v skupini skupina D pa je slavil Real Madrid pred ekipo Olympique Lyon.

Slednja je na stadionu Maksimir pred vsega 12.000 gledalci premagala Dinamo kar s 7:1, kar je največji evropski poraz 'modrih' v zgodovini kluba. Dinamo, večji del tekme je igral z desetimi igralci, je končal s šestimi porazi in razliko v zadetkih 3:22 in je tako postal najslabša ekipa v zgodovini lige prvakov. Doslej je imel ta neslavni rekord moskovski Spartak, ki je v sezoni 2002/03 vknjižil prav tako šest porazov z razliko v golih 1:18.

Največje presenečenje je pripravil Basel. Marco Streller je gostitelje v deveti minuti povedel v vodstvo, Alexander Frei pa je povišal na 2:0 v 84. minuti. Manchester United, ki ima rekordno številno angleških naslov, je v zaključku vse stavil v napad in sicer s precej sreče znižal na 1:2, zadel je Phil Jones (89.), vendar je švicarska ekipa obdržala prednost. Ker so Neapeljčani prek Gökhana Inlerja (65.) in Mareka Hamšika (76.) premagali Villarreal, je zgolj z evropsko ligo v nadaljevanju ostal tudi drugi klub iz Manchestra; oba sta na vodilnih mestih v domačem prvenstvu. City je v 36. minuti v vodstvo z 1:0 popeljal David Silva, Yaya Toure je mrežo Bayerna zatresel še v 52. minuti, kar pa ni bilo dovolj za napredovanje, saj je imela angleška ekipa že pred tem prevelik zaostanek na lestvici za Napolijem.

Dramatično je bilo tudi v skupini D, kjer je izpadel Ajax iz Amsterdama, Olympique Lyon pa se je prebil v osmino finala. Nizozemski prvaki so doma doživeli težak poraz proti nepopolni ekipi Reala. Beli balet iz Madrida je zmagal s 3:0, Lyon pa je za povrh pripravil pravo katastrofo gostiteljem v hrvaški prestolnici, kjer so sprva sicer povedli igralci Dinama. Bafetimbi Gomis je v nadaljevanju dosegel kar štiri gole. V skupini B je CSKA v Milanu z 2:1 premagal Inter in na lestvici prehitel Lille in Trabzonspor, ki sta se razšla z 0:0. Vasilij Beresucki je štiri minute pred koncem tekme v Milanu Moskovčane popeljal v izločilni del lige prvakov.

Žreb osmine finala bo 16. decembra v Nyonu; tekme pa bodo 14. in 22. februarja ter 6. in 14. marca 2012. Zmagovalec lige prvakov bo znan 19. maja, ko bo finale na Allianz Areni v Münchnu.