Mariborsko okrožno sodišče je septembra 2009 Darinko in Janeza Voduška obsodilo zaradi krivde za smrt njune še ne dveinpolletne hčerke Martine. Obtožnica je Darinki Vodušek očitala, da je v času od 1. januarja 2003 do dekličine smrti 5. maja 2003 z večkratnimi udarci povzročila številne zlome, od stegnenice, reber do nadlahti, izbite zobe in številne udarnine po telesu. Otroku naj nato ne bi bila priskrbela ustrezne zdravniške pomoči, zaradi poškodb pa je nastalo gnojno vnetje, kar je skupaj z malokrvnostjo in splošno oslabelostjo deklice povzročilo njeno smrt.

Posledično so pristojni organi v Sloveniji Voduškovima odvzeli Martininega brata dvojčka in hčerko Darinke Vodušek, ki jo je imela z drugim partnerjem in oba otroka namestili v rejniško družino.

Voduškova sta se zato na evropsko sodišče za človekove pravice obrnila, ker sta prepričana, da jima je bila s tem kršena pravica do spoštovanja zasebnega in družinskega življenja. V Evropski konvenciji o varstvu človekovih pravic in temeljnih svoboščin je namreč zapisano, da ima vsakdo pravico do spoštovanja svojega zasebnega in družinskega življenja, svojega doma in dopisovanja.

Javna oblast se ne sme vmešavati v izvrševanje te pravice, razen če je to določeno z zakonom in nujno v demokratični družbi zaradi državne varnosti, javne varnosti ali ekonomske blaginje države, zato, da se prepreči nered ali zločin, da se zavaruje zdravje ali morala ali da se zavarujejo pravice in svoboščine drugih ljudi, je še zapisano v konvenciji.

Evropsko sodišče je ugotovilo, da Voduškovima te pravice niso kršili.