V SVS med drugim zahtevajo takojšnjo ukinitev prehodne formacije 7005, v katero naj bi bila razporejena kar polovica vojakov, spremembe pri obračunavanju potnih stroškov in pošteno plačevanje pripravljenosti za delo. Zahtevajo tudi enako plačilo za vse pripadnike, ki opravljajo enako delo, in vrnitev odvzetih nazivov pripadnikov, ki so jih pridobili z imenovanjem na formacijske dolžnosti specialistov. Prav tako zahtevajo vzpostavitev učinkovitega varstva pravic, prekinitev socialnega molka, sklenitev kolektivne pogodbe, povrnitev dodatnih treh mesecev k delovni dobi na leto, sprejem sistematizacij po predpisanih postopkih, sklepanje zakonitih pogodb ob prerazporeditvah, priznanje statusa civilnim osebam v vojski tudi pri plačah in ureditev statusa višjim podčastnikom.

Simon Korez, načelnik oddelka za obveščanje javnosti v generalštabu SV, je opozoril, da je pozivanje vojakov na protestni shod "neodgovorno in nelegitimno dejanje", še zlasti zato, ker SVS zaradi pomanjkanja članstva še vedno ni dosegel statusa reprezentativnosti. Prepričan je, da načina reševanja problematike prek protestnega shoda velika večina pripadnikov SV ne podpira.

Po Korezovih pojasnilih je bila prehodna formacija 7005, ki jo izpostavlja SVS, uvedena zato, da lahko vanjo uvrstijo zaposlene za čas pridobivanja znanja in usposabljanja za delo, ki ga bodo opravljali. Po njegovih besedah naj bi bilo v to formacijo vključenih manj kot 15 odstotkov celotne sestave SV.

V reprezentativnem Sindikatu vojske, obrambe in zaščite (SVOZ) pravijo, da so zahteve SVS upravičene. "O stanju v vojski smo redno obveščali institucije v državi ter pri tem večkrat dejali, da bi vojaki z beračenjem verjetno zaslužili več, kot pa zaslužijo na terenskem usposabljanju. Od ministrice za obrambo in načelnika generalštaba SV smo pričakovali, da bosta razumela pomen vojske in da bosta vzpostavila učinkovit obrambni sistem. Vendar pa sta ga s svojimi ravnanji le rušila in tako povzročila izredno nezadovoljstvo v vojski," so včeraj zapisali v SVOZ.

SVOZ se protestnega shoda sicer ne bo udeležil, tako zaradi tega, ker od SVS niso prejeli uradnega vabila, kakor tudi zato, ker menijo, da ob odhajajoči vladi ni pravi čas za protestni shod. Ob tem so opozorili, da "številni pripadniki SV podpirajo protestni shod, vendar se ga bojijo udeležiti zaradi možnosti maščevanja nadrejenih".