Poudarila je, da je preiskovalno kritično novinarstvo v današnjem prostoru in času še kako potrebno, saj mediji opravljajo izjemno pomembno družbeno funkcijo. "Vendar svoboda izražanja kot tudi svoboda tiska in drugih oblik javnega obveščanja ni absolutna, temveč je omejena s pravicami drugih," je pojasnila.

Da bi Informacijski pooblaščenec omejeval dostop do informacij, težko sprejemajo, so zapisali, saj deluje kot garant dostopa do informacij javnega značaja. Številne odločitve so zato v prid medijem.

Celotno pojasnilo si lahko preberete na tej povezavi.

Združenje novinarjev in publicistov je v objavi navedlo, da obsoja poseg informacijske pooblaščeke Pirc Musarjeve oziroma njenega podrejenega Marijana Čonča, v novinarsko delo novinarjev TV Slovenija, POP TV in Požareporta. "Zaradi novinarskega razkrivanja prikritega lastništva ciprskih podjetji, za katerima stojita Jure in Damijan Janković, sinova Zorana Jankovića, pretendenta za mesto premierja na skorajšnjih volitvah, je Čonč na novinarje naslovil poziv, naj mu v roku petih dni pošljejo pisno izjavo v zvezi s to temo."

Od njih je zahteval še pojasnilo, na kakšen način in na kakšni pravni podlagi so novinarji pridobili dokumente o prometu na bančnem računu Jureta Jankovića, na kakšni pravni podlagi in s kakšnim namenom so objavili dokument s podatki na bančnem računu Jureta Jankovića, na kakšen način in na kakšni podlagi so pridobili dokumente o lastništvu ciprskih podjetji Jureta Jankovića. Čonča je še zanimalo, ali so podatke dobili iz javnih virov in iz katerih, od novinarjev pa je zahteval fotokopije vseh navedenih dokumentov.

Več si lahko preberete na tej povezavi.