"Predlagana reforma ni bila idealna in tudi nova ne bo," je dejal Žerjav. Znižanje pokojnine je po njegovih besedah nesprejemljivo, povišanje prispevkov prav tako ni, ostane le še zaostritev pogojev za upokojevanje. Žerjav verjame, da se da najti konsenz s socialnimi partnerji in da bi ga tudi odhajajoča vlada lahko našla, če bi se malo bolj potrudila.

Predsednika SLS sicer pred načrtovanimi parlamentarnimi volitvami ne skrbijo zadnje javnomnenjske raziskave, ki stranki ne kažejo najbolje. Kot je povedal, ankete v tem trenutku ne pokažejo vsega, slika bo po njegovem popolnoma drugačna, ko bodo znane vse liste kandidatov. "Naša pozicija že dolgo ni bila tako dobra kot zdaj, tudi zaradi tega gremo z optimizmom na volitve," je dodal.

Slovenija doslej še ni imela popolnoma desne vlade, zato bi bilo modro preizkusiti tudi to opcijo, je dejal prvak SLS, ki stranko opredeljuje kot desnosredinsko stranko s krščansko-ljudskimi vrednotami.

V stranki so generalno gledano "absolutno proti totalni razprodaji" državnega premoženja po dolgem in počez. Žerjav je kritičen do prodaje Mercatorja, ki se po njegovih besedah dogaja v zelo zmedenem času in brezvladju, "ker očitno v ozadju potekajo močne aktivnosti za to, da bomo celo iz tujine uvozili tajkune, ki bodo kupili naše največje trgovsko podjetje brez denarja, kredit za kupnino pa bo plačeval Mercator sam".

Državo bi po njegovih besedah prodaja Mercatorja morala zanimati predvsem z vidika dogajanja v živilskopredelovalni industriji in strateškega vprašanja samooskrbe s hrano.