"Pa saj bo obisk še slabši kot na tekmah lige ABA," je pripomnil eden od gledalcev petnajst minut pred začetkom dvoboja, ko so stoli v Stožicah še v večini samevali. Do začetka tekme se je slika nekoliko spremenila, vendar je okoli 6000 navijačev kljub temu najslabši obisk na evroligaškem obračunu od odprtja nove dvorane v Ljubljani. Tako se zmajem in trenerju Sašu Filipovskemu ni izpolnila želja, da bi navijači na parketu predstavljali šestega igralca. A tudi rekordno slab obisk in poškodbe, ki so zdesetkale moštvo, košarkarjem Olimpije niso vzele volje, saj so tokrat dvoboj začeli odločno. Začetna peterka Ćapin, Murič, Green, Thompson in Varda je nemudoma vajeti igre vzela v svoje roke. Serija treh zaporednih trojk Čapina, Salina in Varde je zmajem prinesla prednost devetih točk (18:9), ki je pred koncem četrtine narasla na enajst (25:14). V igri Ljubljančanov je po dolgem času dobro funkcionirala tudi obramba, saj je nasprotnik prvi koš v drugi četrtini dosegel šele po štirih minutah. Bolj razpoloženi so bili košarkarji v belih dresih še naprej tudi pri metu za tri točke, ki je bil na prvih dveh obračunih proti Barceloni in Sieni porazen, na drugi strani pa so gostje trojko prvič zadeli šele v 17. minuti, ko so prednost Olimpije znižali na devet (23:32). Do konca polčasa so igralci Prokoma le uspeli spraviti skupaj nekaj boljših potez in tako na glavni odmor odšli "le" z minus sedem (33:40).

Ljubljančani so s trojkama Greena in polaganjem Ćapina v drugem delu hitro ušli na varnih 12 točk prednosti (48:36), a se nato preveč zatekali k metu, pri čemer je s posiljenimi poskusi prednjačil Varda. Olimpijinemu centru je igro s hrbtom proti košu med minuto odmora zabičal tudi Filipovski, ki je po treh prejetih trojkah in vodstvu le še za tri točke (45:48) od jeze že pošteno škripal z zobmi. A kakor hitro so se košarkarji Prokoma približali, tako hitro se je Olimpija znova odlepila in pred odločilnimi desetimi minutami povedla za enajst (58:47). Ko je prednost v 32. minuti narasla na rekordnih 16 (63:47), je bilo jasno, da so zmaji pred pragom prve evroligaške zmage, kar so s preudarno igro v zaključku le potrdili.

Drugi izidi 3. kroga, skupina A: Caja Laboral – Olympiacos 81:79 (13:22, 32:40, 60:66 – Teletović 20, Šerapin in San Emeterio po 15; Spanoulis 19, Antić in Hines po 14), skupina B: Zagreb – CSKA Moskva 47:89 (13:22, 24:45, 35:66 – Simon 15, Kasun 14, Ožbolt 0; Krstić 15, Kirilenko 14), skupina D: Montepaschi Siena – Galatasaray 103:77 (30:16, 50:37, 76:54 – Kaukenas 24, McCalebb 19; Andrić 12, Arslan 11, Lakovič 9