V prvih 20 minutah so varovanci Saša Filipovskega nihali v igri. Po slabem začetku - Domžalčani so vodili s 13:6 - so po trojki in zabijanju Damirja Markote ujeli ritem, povedli z 29:19, a se po nekaterih začetniških napakah nato spet zaustavili. Po nekaj zaporednih točkah domačih se je v njihovi igri začela kazati živčnost, kar je potrdila tehnična napaka Ratka Varde. Nespametno ugovarjanje so Domžalčani izkoristili, izenačili na 34:34, po trojki Sandija Čebularja pa celo povedli z 39:34.

Toda v nadaljevanju so gostje začeli izpolnjevati trenerjeva navodila. V obrambi so zaigrali mnogo bolje, zagospodarili v skoku pod obročema, v napadu pa so bili bolj potrpežljivi. Do začetka zadnje četrtine so jim Domžalčani še nekako sledili, odločilno prednost pa so si Ljubljančani po dobri igri Deona Thompsona priigrali po rezultatu 50:54, ko ko so naredili delni izid 11:0.

V naslednjem krogu bo Union Olimpija gostila Radnički, Helios pa bo spet gostitelj, in sicer proti zagrebški Cedeviti.