Tekma šestnajstine nemškega pokala med domačo Borussio in Dynamom iz Dresdna se je zaradi spopadov Dynamovih navijačev s policijo, kjer je bilo poškodovanih 15 oseb, že začela s 15 minutno zamudo. Neverjeten podatek za nemški nogomet pa je, da je bilo kasneje srečanje zaradi neredov na tribunah kar trikrat prekinjeno.

V Dortmund je pripotovalo kar 13 tisoč navijačev Dynama, ki so tekmo dvakrat prekinili že v 46. in 79. minuti, za konec pa so pred iztekom tekme na igrišče znova zmetali precej bakel in petard.

“Nimam razumevanja za takšne stvari. Ko začnejo pokati petarde, postane nevarno za vse. Take ljudi je treba poslati domov,“ je bil po tekmi nezadovoljen trener Borussie Jürgen Klopp.

Tekma se je sicer končala z zmago domačih z izidom 2:0. Zlatko Dedić je v igro vstopil v 74. minuti, ko sta bila dosežena že oba zadetka.