Mandatarski kandidat, sicer pa podpredsednik gibanja in kočevski župan, Vladimir Prebilič je predstavil okvirne programske smernice gibanja na različnih področjih. Prednostno je izpostavil potrebo po spremembi strukture državne uprave.

Na področju gospodarstva je po njegovi oceni treba izvesti konsolidacijo bančnega sistema, saj državljani danes rešujejo banke, te pa ne rešujejo gospodarstva. Rešitev na področju energetike vidi v kogeneraciji, ki temelji na proizvodnji električne energije iz povsem obnovljivih virov.

Gibanje za Slovenijo se zavzema za investicije v infrastrukturo, zlasti železniško, lokalnim okoljem pa je po besedah Prebiliča treba zagotoviti pogoje za razvoj z informacijsko tehnologijo.

Nujno bi bilo treba vzpostaviti povezavo med šolstvom in gospodarstvom ter med raziskovalnimi institucijami in gospodarstvom. "Imamo ogromno znanja, ki je popolnoma neizkoriščeno in ne zaživi nikoli," je poudaril Prebilič.

Predsednik gibanja Franc Kramar je med konkretnimi cilji izpostavil državo, ki naj postane servis državljank in državljanov. Število ministrstev bi zmanjšal na največ deset ali 11, zaustavil bi dodatno zadolževanje in poiskal notranje rezerve "z zmanjšanjem diktature birokracije".

Uvesti bi bilo treba davek na luksuzne nepremičnine, znižati pa davke in prispevke za gospodarske subjekte. Pokojnine po oceni Kramarja niso breme, pač pa pridobljena pravica, zato naj se v pokojninski sklad vnesejo tudi kupnine morebitne odprodaje državnega premoženja.

Revidirati je treba sporna lastninjenja družbenega premoženja, tudi sicer pa za prioriteto postaviti pregon akterjev gospodarskega kriminala in zaseg njihovega premoženja.

Pristojnosti nad državnim premoženjem v podjetjih, skladih in agencijah bi Kramar prenesel pod okrilje vlade in DZ, saj je Agencija za upravljanje kapitalskih naložb po njegovih besedah "kilavo dete".

NLB bi poslal na bančni trg. "Ali naj uspešno posuje ali pa naj propade," je dejal Kramar in se vprašal, zakaj bi še naprej "plačevali kredite tajkunom". Za zajezitev brezposelnosti bi lahko po njegovem uvedli javna dela.

V gibanju podpirajo izkoriščanje vodnih in vetrnih virov ter sončne energije in se zavzemajo za stimulacijo pridelave domače hrane. Zagovarjajo javno zdravstvo, kulturi želijo omogočiti normalen razvoj brez političnih vplivov, medijem pa neodvisnost.

Gorazd Drevenšek pa je med drugim izpostavil, da je gibanje odprto za sodelovanje z gibanji s podobnim programom. Gibanje sicer namerava na volitvah kandidirati s podpisi volivcev, vendar jih za zdaj še niso zbrali dovolj, zato je Kramar danes ponovno pozval volivce k oddaji podpisov.