V Kopru so bili domači nogometaši v prvem polčasu boljši tekmec, svojo igro pa so kronali z zadetkom v 39. minuti, ko po je polprotinapadu zadel Davor Bubanja. Tudi v drugem polčasu znova bleda Olimpija - v 85. minuti je sicer prek Davorja Škerjanca stresla vratnico - ni našla načina, kako prebiti koprske vrste. Domačini so povsem nadzorovali tekmo, v 76. minuti pa je Aljaž Struna z glavo dokončno zapečatil potnika v četrtfinale.

Veliko presenečenje so pripravili nogometaši Zavrča, ki so kar s 5:0 premagali Domžale. Zanje so zadeli Goran Šnajder (21.), Matej Murat (35.), Rok Letonja (49., 56.) in Uroš Veselič (78.). Velja omeniti, da je pri Domžalah zaradi različnih vzrokov manjkalo kar 15 standardnih igralcev.

Izpadel pa je še en prvoligaš, in sicer lendavska Nafta, ki je klonila v Šenčurju z 0:1. Velenjski Rudar je v Šentjurju zmagal z 10:0 (med drugimi je dva gola zabil povratnik na slovenske zelenice Leon Črnčič), visoko zmago s 7:0 je dosegel tudi Bravo 1 Interblock v Odrancih (kar štiri gole je zabil Martin Hauschen), Tolmin pa je doma z 1:2 (0:0) klonil proti Hitu Gorici.

Že pred dobrim tednom so se v četrtfinale uvrstili Celjani z zmago nad Triglavom (1:0).