Paravinja ne nasprotuje izročitvi Hrvaški, medtem ko izročitev v Srbijo zavrača, ker trdi, da je bila razsodba proti njemu politična. Obenem je v ponedeljek na sodišču BiH zatrdil, da ima poleg hrvaškega in srbskega tudi državljanstvo BiH.

Glede na njegovo soglasje, da bi ga izročili Hrvaški, bodo v BiH postopek izročitve poenostavili. V Srbiji so povedali, da bodo spoštovali izročitev Paravinje tistemu sodišču, ki ga bremeni težjega kaznivega dejanja. Na Hrvaškem ga sumijo, da je umoril 17-letno Bilićevo, ker so našli njene sledi v tovornjaku, ki ga je vozil Paravinja. Bilićevo so nazadnje videli 7. junija, ko je štopala nedaleč od svoje domače vasi in vstopila v tovornjak.

Paravinja je po aretaciji v BiH konec junija priznal, da je Bilićevo zadušil in nato odvrgel njeno truplo v reko Krko nedaleč od Šibenika. Kasneje je vse zanikal in trdil, da so priznanje od njega izsilili policisti v Banjaluki, ki naj bi ga pretepli.

Paravinja je pogosto lagal, sicer pa so na Hrvaškem pregledali vse lokacije, na katerih bi lahko po njegovih besedah bilo truplo pogrešane najstnice. Kljub nenehnemu iskanju za Bilićevo na širšem območju Šibenika in Zadra za zdaj ni sledi. Direktor hrvaške policije Oliver Grbić je včeraj v Sarajevu izjavil, da imajo proti Paravinji zadostne dokaze, da bi ga obsodili v primeru Bilićeve.

Sodišče v BiH je na svoji spletni strani še pojasnilo, da izročitev ni povezana s sojenjem Paravinji na sodišču v Sokolcu, kjer bodo v petek razsodili v primeru poskusa posilstva dekleta v BiH leta 2002. Paravinja obtožbe zavrača, tožilstvo pa je zahtevalo najvišjo možno kazen - deset let zapora. sta