Delavci so svoje zahteve naslovili tudi na državne organe, vendar se ti nanje niso odzvali. Se pa je na zahteve delavcev odzvala stečajna upraviteljica Vegrada Alenka Gril, ki je stavkajočim delavcem odgovorila, da se z zahtevo o pobotu terjatev z neplačanimi najemninami strinja, preverja pa še način njene izvedbe. Dodatno pa je delavcem tudi obljubila, da bo zahtevo o zadržanju prodaje delavskega doma uvrstila na naslednjo sejo upniškega odbora.

Ob tem je Matjaž Oven, predstavnik združenja Nevidni delavci sveta, ki podpira stavkajoče Vegradove delavce, opozoril, da se je del delavskega doma na ulici Vide Pregarčeve že prodal. "Če se ne motim, je eno nadstropje kupil Ivan Kroflič (nekdanji Vegradov direktor inženiringa op. p.)," je navedel Oven, ki meni tudi, da bi morali delavci imeti tudi svojega predstavnika v upniškem odboru glede na to, da delavci predstavljajo, tako Oven, dve tretjini upnikov. V sedanjem upniškem odboru so večinoma predstavniki podjetij, kot so Merkur, Lafarge in Nova Ljubljanska Banka, je ob tem še dodal Oven.

Stavkajoči delavci zdaj čakajo na odločitve, sprejete na naslednjem sestanku upniškega odbora, na podlagi katerih bodo razmišljali o nadaljevanju boja za poplačilo svojih terjatev. Na vprašanje, ali razmišljajo o tem, da bi tožili državo, pa Oven odgovarja, da tovrstni postopki zahtevajo dosti časa, ki ga Vegradovi delavci, ki se za preživetje zanašajo na humanitarne organizacije, nimajo na voljo.