Današnjo predstavitev knjige je povezoval publicist Janez Markeš, ki je ocenil, da gre za novinarski izdelek nevtralnega tipa, ki se izogiba političnim predpostavkam.

Rok Zavrtanik, direktor založbe Sanje, ki je knjigo izdala, pa je dodal, da gre za "eno največjih del preiskovalnega novinarstva v zgodovini samostojne Slovenije". Knjiga je po njegovih besedah posvečena vsem žrtvam vojne na Balkanu. Povedal je tudi, da gre šele za prvi del trilogije. Drugi del z naslovom Preprodaja bo predvidoma izšel septembra, tretji del z naslovom Prikrivanje pa novembra.

Soavtor knjige Matej Šurc je med drugim poudaril, da je to "naš prispevek tej državi v času, ko praznuje 20-letnico". Knjiga je sicer nadaljevanje dosedanjih podobnih knjig, tudi avtorja Matjaža Frangeža.

Rdeča nit knjige je razkrivanje nelegalne trgovine z orožjem v začetku 90. let. Zgaga pa je pojasnil, da knjiga prinaša kar nekaj novosti; med drugim opis premoženja nekdanje JLA in oceno, koliko orožja je ostalo v Sloveniji, pa podrobnostih urjenja tujih sil na slovenskem ozemlju. Na vprašanje, kdo so bili največji vojni dobičkarji, pa je Zgaga odvrnil, da je iz knjige razvidno, katera imena se najpogosteje pojavljajo v tem smislu.

Recenzent Zdenko Čepič pa je o knjigi povedal, da je osnovana na gradivu preiskovalnih komisij DZ, ki so se doslej ukvarjale s tem področjem. Po besedah Čepiča v začetku devetdesetih vsi verjetno niso delovali v imenu države, pač pa tudi v svojem. "Gre za vojno dobičkarstvo, črnoborzijanstvo," je dejal. Knjiga je po njegovi oceni napisana iskrivo, iskreno in verodostojno.

Publicist Branko Soban pa je dodal, da je posel z orožjem edini posel v svetu, ki "ne pozna ne krize ne recesije". "Ravno narobe - ko je kriza, ta posel sveti," je poudaril.

Današnje predstavitve knjige se je udeležil tudi sodelavec avtorjev hrvaški novinar Saša Lekovič, pa tudi nekateri predstavniki slovenskega družbenega življenja. Publicistka Manca Košir je tako knjigo ocenila kot odličen primer preiskovalnega novinarstva.

Spomenka Hribar pa je opozorila, da morda knjiga ne bo dosegla želenega učinka, saj je, kot je dejala, slovenska družba še vedno "v paradigmi državljanskega spora - levica - desnica, vmes je pa prepad".