Protestniki so z vzkliki in transparenti sporočali vladi, da imajo dovolj sedanje politike in da ni prav, da ljudstvo plačuje za napake peščice.

Protesti, za katerimi ne stoji nobena stranka ali sindikat, so se začeli že v sredo, največ ljudi pa se je na ulicah Aten zbralo prav danes.

Danes objavljena anketa v grškem časniku To Vima je pokazala, da večina Grkov ne verjame več, da bo grški politični sistem uspel potegniti močno zadolženo državo iz globoke finančne in gospodarske krize.

Grški finančni minister George Papakonstantin pa je medtem danes izrazil prepričanje, da bo Grčija uspela prejeti naslednjo tranšo skupno 110 milijard evrov vredne mednarodne finančne pomoči s strani EU in Mednarodnega denarnega sklada (IMF). Ta je pod vprašajem, ker Grčija naj ne bi izpolnjevala zavez glede konsolidacije javnih financ.

Njegov belgijski kolega Didier Reynders pa je ločeno predlagal, da bi države v območju evra razmislile o oživitvi kontroverzne zamisli o oblikovanju skupne obveznice, ki bi jo lahko uporabili za pomoč Grčiji pri izhodu iz dolžniške krize.

Zamisel o evroobveznici, ki bi jo podprle vse članice območja evra, se je pojavila že lani, a ji je močno nasprotovala Nemčija, ki kot največje evropsko gospodarstvo prispeva levji delež pri mednarodni pomoči prezadolženim članicam.

Tako bi se šibkejše in bolj zadolžene članice lahko zadolževale pod ugodnejšimi pogoji, kot če bi se tako kot doslej zadolževale individualno.