Za stanovanje na Pohorski 31, ki ga je kupil leta 2007 od podjetja MTB, je plačal 120.000 evrov. Trdi, da je kupnino zbral s prihranki, iz odškodnine iz naslova dediščine po očetu, po materi in sestri ter s posojilom žene Tanje Kangler. Za posest v Zimici je leta 1998 plačal 25.000 evrov, polovični lastnik parcel pa je soproga (na tej posesti je zdaj velika prenovljena stanovanjska hiša z gospodarskim poslopjem, op. p.).

Stanovanje na Lentu sta zakonca Kangler kupila leta 2004. Plačala sta ga delno iz kupnine od prodanega stanovanja na Dravski ulici 7, preostanek pa je bil plačan iz osebnih prihodkov, pojasnjuje župan. Apartma na Pohorju je kupil leta 2009 za 82.000 evrov, tretjinska solastnica je njegova mladoletna hči, ki je kupnino, kot navaja Kangler, zagotovila "iz njenih bančnih varčevalnih knjižic od rojstva naprej". Za Pevčevo domačijo, ki jo župan imenuje "zemljišče oziroma pogorišče, stavbno zemljišče", pa je plačal 20.500 evrov s svojega transakcijskega računa. Na zemljišču te domačije je v letu 2009 podelil stavbno pravico za 20 let, je še dodal. Kanglerjev znanec iz Dupleka, ki je dobil to pravico, bo na lokaciji pogorišča zgradil hišo, ki bo čez 20 let lastnina mariborskega župana.

Kangler trdi, da je vse te nepremičnine navedel v obrazcu za prijavo premoženjskega stanja, ki ga je poslal komisiji za preprečevanje korupcije. Če je to res - komisija namreč ne razkriva, kaj so prijavitelji zapisali v obrazce - je v svoji prijavi nekaj pozabil. Pevčeva domačija namreč ni samo "pogorišče", temveč stojita na njej dva objekta, od katerih je bil večji leta 2009 temeljito prenovljen in ima med drugim nova okna ter električna garažna vrata. Prenovo naj bi izpeljalo podjetje MTB, kar je okoliščina, s katero zdaj skušajo kriminalisti utemeljiti sum storitve koruptivnih kaznivih dejanj in zlorabe uradnega položaja in pravic.

Kangler je moral spet na zaslišanje