Prenovo term so spremljali številni zapleti, ki so dokončanje zelo podaljšali. Po prihodu Novakove na čelo družbe pred letom in pol so, kot pravi, morali najprej opraviti temeljito analizo stanja, saj je naložba zašla v slepo ulico. Med analizo so ugotovili, da finančna konstrukcija obnove sploh ni zaprta, zato se je nadzorni svet odločil zamenjati takratno vodstvo družbe. Težave je povzročal tudi velenjski Vegrad, ki kot izvajalec del ni predložil ustreznih bančnih garancij. "Po prekinitvi pogodbe se Vegrad ni želeli umakniti z gradbišča, kar smo dosegli šele po sodni poti. Vse to je podaljševalo in tudi dražilo obnovo," pojasnjuje direktorica. "Vegradu je bilo pred mojim prihodom že nakazanih 13 milijonov evrov, dela pa so bila opravljena v vrednosti štirih milijonov," pojasnjuje Novakova. Potrdila je, da so zaradi ugotovljenih nepravilnosti kazensko ovadili dve osebi iz prejšnjega vodstva.

Konec januarja letos so Rimske terme prestale tehnični pregled, ob katerem pa so bile ugotovljene še manjše pomanjkljivosti. Pred dnevi pa je družba uspela pridobiti tudi obratovalno dovoljenje, vendar mora biti v naslednjih 12 mesecih urejen priklop na čistilno napravo, čaka pa jih še ureditev Topliškega potoka in zdraviliškega parka.

V zdravilišču poudarjajo, da sta njihovi največji atrakciji blagodejna voda in prijetna klima. Novakova poudarja, da želijo gostom v bogati ponudbi slovenskih zdravilišč ponuditi tudi nekaj novega: "Ekipa 55 zaposlenih si iz dneva v dan prizadeva za to, da bodo naše storitve kakovostne in na visokem strokovnem nivoju. Le tako bomo lahko izstopali iz množice. V programu zdravstva smo k sodelovanju povabili tudi številne strokovnjake in zdravnike specialiste, ki nam bodo omogočali najboljšo zdravstveno in rehabilitacijsko nego za naše goste."

Kompleks Rimskih term se razteza na 30.000 kvadratnih metrih in je sestavljen iz Rimskega in Sofijinega dvora, ki imata štiri zvezdice, ter Zdraviliškega dvora s tremi zvezdicami. Na voljo je 357 ležišč v 190 sobah.