V Kairu danes stavkajo zaposleni na kairskem letališču ter zahtevajo boljše plače in zdravstveno zavarovanje. Na območju Nilove delte v kraju Mahalah al Kubra stavkajo delavci največje egiptovske tekstilne tovarne. Ti zahtevajo boljše plače in preiskavo o domnevni korupciji v tovarni. V kraju Port Said na severu Sueškega prekopa se je zbralo okoli tisoč protestnikov, ki zahtevajo zaprtje kemične tovarne. Ta naj bi bila kriva za onesnaženje jezer v bližini mesta.

Danes stavka tudi okoli 2000 zaposlenih na ministrstvu za delo, ki prav tako protestirajo proti korupciji in zahtevajo višje plače. Hkrati je egiptovska narodna banka danes zaposlene v finančnem sektorju pozvala k prenehanju stavk in protestov. Po Mubarakovem odstopu so v številnih bankah izbruhnili delavski neredi. Zaposleni protestirajo predvsem proti domnevni korupciji in nepravilnostih vodilnih nadrejenih.

Še vedno ostajajo tudi zaprta vrata egiptovskih javnih šol in univerz. Prvotno je bilo predvideno, da naj bi se hrami učenosti odprli ta teden, a so danes odprtje šol in univerz preložili za teden dni, na 26. februar. Prihodnjo soboto naj bi vrata odprl tudi Egiptovski muzej na trgu Tahrir. Med protesti naj bi iz muzeja odtujili osem razstavnih predmetov. Kot je danes sporočil egiptovski minister za kulturno dediščino Zahi Havas, so tri predmete že našli. Protesti v Egiptu, ki so po treh desetletjih vladavine odnesli Mubaraka, so se začeli 25. januarja.

Po uradni oceni ljudska vstaja v Egiptu terjala 365 življenj

V protivladnih protestih je bilo po dosedanjih podatkih ubitih najmanj 365 ljudi, še kakih 5500 pa je bilo ranjenih, je danes po poročanju državnih medijev sporočilo egiptovsko ministrstvo za zdravje. Gre za prvo uradno oceno žrtev doslej.

Število žrtev ljudske vstaje bi lahko še naraslo, so obenem opozorili na ministrstvu, saj še ne razpolagajo s podatki vseh bolnišnic v Egiptu. Poleg tega obstaja zaenkrat neznano število mrtvih, ki so jih njihovi sorodniki pokopali brez uradnega mrliškega lista, poročajo tuje tiskovne agencije.

Protesti proti 30-letnemu Mubarakovemu režimu so po vsem Egiptu izbruhnili 25. januarja. Prve dni demonstracij so spremljali krvavi spopadi s policisti, kasneje pa so za prelivanje krvi poskrbeli predvsem napadi Mubarakovih privržencev, med njimi naj bi bili tudi številni policisti v civilu in drugi plačanci, na protestnike.

V Jemnu so se spopadli nasprotniki in privrženci predsednika

V jemenski prestolnici Sana so se danes spopadli protivladni protestniki in privrženci jemenskega predsednika Alija Abdulaha Saleha, pri čemer je bilo ranjenih več ljudi, med njimi tudi trije novinarji. Protesti so potekali tudi v mestih Aden in Taez, ki se jih je udeležilo več tisoč ljudi. Protesti v Adnu so terjali tudi dve smrtni žrtvi.

Spopadi so izbruhnili v bližini univerze v Sani, od koder so se študenti, ki zahtevajo odstop predsednika Saleha, odpravili proti trgu Al Sabine v bližini predsedniške palače. Pri tem jih je napadlo več sto privržencev Salehovega vladajočega Splošnega ljudskega kongresa, oboroženih s palicami, kamenjem in noži. Študenti so odgovorili s kamenjem, spopadi pa so se razširili na območje univerze, kjer je policija s streli v zrak skušala razgnati množico, poroča francoska tiskovna agencija AFP.

V spopadih so bili ranjeni tudi trije novinarji, med njimi fotograf ameriške tiskovne agencije AP in snemalec arabske televizije Al Arabija. Pretepli naj bi ju Salehijevi privrženci, še navaja AFP. Protestniki, ki sta jih navdihnili ljudski vstaji v Tuniziji in Egiptu, so vladne privržence obtožili brutalnosti. Vodja študentov Radvan Masud je ob tem zatrdil, da bodo študenti nadaljevali z uporom in da jih ukrepi vladajoče stranke ne bodo ustavili, poroča AFP. Sana je skoraj vsakodnevno prizorišče protestov že od januarja, ti pa so se znova okrepili v zadnjih dneh, po odstopu egiptovskega predsednika Hosnija Mubaraka.

Protestirajo tudi sodniki

Protesti so danes potekali tudi v pristaniških mestih Aden in Taez, kjer je na tisoče protestnikov vzklikalo gesla proti predsedniku Salehu in zahtevalo njegov odstop. Pred pravosodnim ministrstvom v Sani medtem svoj protest nadaljujejo tudi sodniki, ki že drugi dan zapored zahtevajo večjo neodvisnost pravosodja in razrešitev vrhovnega sodnega sveta. Sodniki, ki so prišli v Sano z vseh koncev države, zahtevajo odstop članov sveta in pravosodnega ministra.

Zahtevajo tudi višje plače. Poleg sodnikov stavkajo tudi zaposleni v državnih podjetjih. Stavko je danes začelo okoli 300 zaposlenih v jemenskem državnem naftnem podjetju, ki zahtevajo odstop vodstva. Že tretji dan protestirajo tudi zaposleni v javnem elektrodistribucijskem podjetju in pa v podjetju za upravljanje pristanišča v Adenu, ki so v ponedeljek vdrli v prostore družbe in prisilili njenega direktorja, da je zapustil pisarno, še poroča AFP.