Zunajobravnavni senat ljubljanskega okrožnega sodišča mora o pritožbi Škobernetovega zagovornika sicer odločiti v 48 urah od njenega prejema.

Prav tako je moral za mesec dni v pripor celjski podjetnik Esad Ramić, domnevni posrednik pri podkupninah, drugi domnevni posrednik, direktor podjetja Komunala Laško Marjan Salobir, pa je odkorakal na prostost, saj tožilstvo zanj pripora ni predlagalo.

Policisti so pri razkrinkanju domnevno podkupljivega sodnika uporabili posebne metode in sredstva, kot so tajno delovanje, tajno opazovanje, nadzor telefonov in odigrano dajanje podkupnine.

Milko Škoberne, ki na celjskem sodišču velja za strogega sodnika, katerega obravnave so potekale gladko brez zapletov, znan pa je tudi po tem, da se rad elegantno in izbrano oblači, se je na koncu ujel v policijsko past. Vzel naj bi in si tudi s soosumljenima razdelil označenih 18 tisočakov ter del navidezne podkupnine tudi naložil v banko, 11 tisoč označenih bankovcev pa so policisti skupaj z drugimi dokazi zasegli med hišnimi preiskavami.

Poročali smo tudi, da je na domnevno podkupljivega sodnika s prstom pokazal Esad Ćehajić, od katerega naj bi sodnik in njegova pajdaša zahtevali denar zato, da bi umaknil zahtevo po priporu in mednarodno tiralico. Ćehajić je pismo, v katerem je podrobno opisal nečedne posle celjskega sodnika in dveh posrednikov, poslal na kar 20 naslovov že 24. novembra lani, med naslovniki so bile tudi nekatere državne institucije, a se nekatere med njimi na to niso odzvale. Katere so to, pa vodja sektorja za gospodarsko kriminaliteto v upravi kriminalistične policije Dušan Florjančič ni želel povedati.