Predlagana reorganizacija med drugim predvideva združitvi krške policijske uprave z novomeško in slovenjgraške s celjsko, pristojnosti Policijske uprave Postojna pa bi se delile med ljubljansko in koprsko upravo.

Po mnenju Jožefa Jerovška (SDS) gre pri tem za centralizacijo Slovenije, kar je v škodo nekaterih regij in ljudi. Kot pravi, gre več kot samo za fizično premestitev nekaj državnih uradnikov. To ima velik simbolni pomen in v prihodnje pomeni tudi zmanjševanje varnosti na teh območjih, je poudaril.

Goršek je v zvezi s tem dejal, da obstaja velika razlika v obremenjenosti med posameznimi policijskimi upravami. Ob tem je zatrdil, da omenjena združitev ne bo vplivala na varnost na teh območjih in na varnost policistov. Zaradi racionalizacije so, kot je dodal, odpovedali tudi predviden nakup avtomobilov.

Državni sekretar na ministrstvu za notranje zadeve Damjan Lah je poudaril, da reorganizacija ni politični projekt, temveč gre za strokovno odločitev znotraj policije s ciljem, da se zmanjša število administrativnih mest v policiji. Kot pravi, bi se z omenjeno združitvijo število teh mest zmanjšalo za 126. "Z združevanjem policijskih uprav ne gre za nobeno težnjo po centralizaciji Slovenije," je dejal.

V poslanski skupini SDS, ki zahtevala sklic seje, so predložili tudi dodatna gradiva, ki po njihovem mnenju dokazujejo, da policija z združevanjem policijskih uprav zarisuje tudi bodoče pokrajinske meje. Namestnik generalnega direktorja policije Matjaž Šinkovec je ponovno poudaril, da ne želijo prejudicirati, kakšna bo bodoča regionalizacija Slovenije. Odločitev o pokrajinah bodo po njegovih besedah sprejeli izključno poslanci.

Poslanca SD Janja Klasinc in Miran Potrč sta se vprašala, ali je ta tema sploh v pristojnosti DZ, saj gre za notranjo organiziranost policije. Po mnenju Klasinčeve se s to razpravo problem politizira. Vsi smo polni besed o reorganizaciji in predragi državni upravi, ko pa se najde kdo, ki bi to rad spremenil, pa nastane "vik in krik", je dejala. Potrč je izrazil tudi razočaranje, če je res, da pri pripravi tako pomembnih sprememb niso bile vključene lokalne skupnosti.

Združevanju policijskih uprav sta nasprotovala poslanca Matjaž Zanoškar (DeSUS) in Franc Bogovič (SLS), ki sta hkrati tudi župana Slovenj Gradca in Krškega. Oba sta izpostavila nasprotovanje omenjeni združitvi v lokalnem okolju. Po Zanoškarjevih besedah je Avstrija trenutno do Koroške bolj prijazna kot Slovenija. Na Koroškem so "specifični problemi, ki jih morda skozi ljubljansko meglo ne vidite dobro", je dejal.

Nasprotovanje združitvi so izrazili tudi predstavniki policijskega sindikata, ki so med drugim opozorili na stroške, ki bodo nastali z omenjeno združitvijo.

Ob koncu seje so poslanci sprejeli sklep, da se je odbor seznanil z namenom reorganizacije policijskih uprav na lokalni ravni.