Jelušičeva je povedala, da se sicer nekateri časopisi v Sloveniji ukvarjajo s tem vprašanjem, a ne ve, na podlagi česar so prišli do zamisli o prekinitvi pogodbe. Če bi se koruptivno dejanje dokazalo na sodišču, pa je po besedah ministrice razumljivo, da se pogodbo prekine, saj to predvideva sam proces in vsebina pogodbe.

"Če korupcije ne bo mogoče dokazati in gre pri vsem skupaj le za diskvalifikacijo nekega tipa opreme za vojsko ali nekega proizvajalca opreme, potem tudi vlada ne more sprejeti odločitve, zaradi katere bi ta ali kakšna druga vlada v prihodnosti nosila težko odškodninsko odgovornost," je povedala ministrica.

Na vprašanje, kaj bi bila v primeru prekinitve pogodbe alternativa in ali morda kaj ponujajo njeni ameriški sogovorniki, pa je ministrica zatrdila, da alternative ni, ker zanje ni denarja.

"Vsi, ki morda pričakujejo, da bodo tu dobili kakšen biznis, se motijo. Na žalost denarja ni in upanja, da bi si kdorkoli v prihodnosti 'mel brke' s kakimi provizijami, ni," je dejala ministrica in zavrnila tudi morebitno nastajanje poslov za nakup vojaške opreme v ZDA. "Nihče nam ničesar ne ponuja, tudi Američani ne," je dejala ministrica in zatrdila, da je to v rokah slovenske vojske in slovenske države.

"Če država smatra, da lahko zagotavlja svojo varnost s staro opremo izpred nekaj desetletij, s starimi tanki iz stare Jugoslavije ali Sovjetske zveze, potem je to treba sprejeti. Vendar države praviloma tako ne ravnajo s svojo varnostjo in sem prepričana, da tudi slovenska država ne bo neodgovorno ravnala do lastne varnosti in svojih oboroženih sil," pravi Jelušičeva.

Po 20 letih gradnje slovenskih oboroženih sil, v kar so mnogi doslej vložili ogromno svojega znanja in izkušenj, bi bilo po mnenju Jelušičeve "zelo neresno o ene vlade, da bi vrgla na smetišče to, kar so predhodniki z veliko muko sestavili. Vsi skupaj smo odgovorni za varnost svoje države in tako se moramo tudi obnašati", je poudarila.