"Brezglavo hitenje z nedodelanimi in neusklajenimi rešitvami pa vzbuja sum, da rešitve ne bodo dobre niti za sedanje upokojence, kaj šele za prihodnje rodove," poudarjajo v sporočilu za javnost.

Opozarjajo še, da se hkrati odlaga spreminjanje in prilagajanje druge zakonodaje, ki je v medsebojni odvisnosti s pokojninsko reformo, kot npr. zakonodaja na področju socialne varnosti, delovnopravna zakonodaja, zakonodaja na področju varnosti in zdravja pri delu ter na področju aktivne politike zaposlovanja.

Seniorji SDS menijo, da bi morala vlada v sedanji gospodarski krizi prioritetno stabilizirati gospodarstvo. "Le uspešno gospodarstvo je temelj za nova delovna mesta, za perspektivo mladih in nenazadnje za stabilno in vzdržno pokojninsko blagajno," pojasnjujejo. Vlada naj zato usmeri maksimalne napore v odpravo gospodarske krize, pri pokojninski reformi pa nameni več časa za iskanje optimalnejših rešitev, ki bodo imele najširše soglasje vseh generacij ter interesnih skupin.

S predlogom pokojninske reforme želi vlada podaljšati delovno aktivnost. Starostna meja za starostno upokojitev se po predlogu novega zakona o pokojninskem in invalidskem zavarovanju, ki naj bi začel veljati z letom 2011, postopno zvišuje na 65 let za oba spola.

Zavarovanci in zavarovanke se bodo lahko upokojili tudi mlajši, a bodo moški morali imeti 43 let pokojninske dobe in ženske 41. Predlog, ki mu nasprotujejo sindikati in ga ne podpira več niti del delodajalcev, poleg tega pa ni usklajen niti med koalicijskimi partnerji, prav zdaj v prvem branju obravnavajo poslanci v DZ.