Kot je uvodoma poudaril Vizjak, ne gre za interpelacijo zoper športni objekt Stožice, za katerega je Mestna občina Ljubljana na razpisu dobila slabih 9,4 milijona evrov. "To je interpelacija zoper ministra, ki je v sklepni fazi izvajanja tega projekta prestopil kar nekaj določb zakonodaje," pojasnjuje Vizjak. Po njegovem prepričanju je namreč Ljubljana potrebovala sodoben športni kompleks, "toda cilj ne posvečuje sredstva". Tako ni dopustno, kot pravi, da se krši zakonodaja, da se dodeljevanje sredstev izvaja netransparentno in se kršijo načela vsem enakega dostopa do sredstev.

Ta razpis je bil po Vizjakovih besedah posledica "samo enega dejstva", in sicer, da športni park Stožice ni imel zaključene finančne konstrukcije, "ni imel dovolj denarja in se je panično iskalo nadomestne vire". Ob tem se je vprašal, zakaj podpore ministrstva ni bilo že v začetku mandata sedanje vlade. Po njegovem mnenju je bilo treba iskati "izhod v sili", ker se je sesula finančna konstrukcija projekta, saj je vrednost projekta znatno narasla, financerjev pa ni bilo.

Vizjaku se zdi neverjetno, da je bil v slabem mesecu po objavi razpisa v uradnem listu že izdan sklep o izboru kandidata. Ker je moral prijavitelj predložiti izjavo z utemeljitvijo, da je bil začetek izvajanja operacij nujen pred razpisom, so se po njegovih besedah nanj lahko prijavili le že začeti projekti, ki pa so bili prav tako praktično že končani. Pogoji razpisa namreč določajo, da mora biti projekt končan do konca leta. A zgraditi objekt v petih mesecih in predložiti vso dokumentacijo je, kot pravi, nemogoče.

Ministrstvo je z razpisom omejevalo možnost konkurence in selekcioniralo potencialne prijavitelje ter jih osredotočilo samo na enega, poudarja Vizjak. Po njegovem mnenju je sporno, da je minister manj kot mesec dni pred objavo omenjenega razpisa vse župane obvestil, da v državnem proračunu ni sredstev za realizacijo sofinanciranja občinskih športnih objektov, zato se bo to preneslo v prihodnje leto.

Namen tega razpisa je bilo sofinanciranje objektov državnega oziroma regionalnega značaja v vrednosti od pet do 45 milijonov evrov, zaradi česar občinski projekti, kljub temu da so pomembni, niso mogli priti zraven, opozarja Vizjak. Po njegovih besedah je regionalni kriterij razpisa glede stanja športne infrastrukture obenem izločil pet od 12 statističnih regij.