Tekavčičeva prestolnico vidi kot gospodarsko in kulturno središče Slovenije, kot mesto znanja in socialne varnosti. Prepričana je, da morajo imeti ljudje v Ljubljani prednost pred zidovi in da bi morala biti infrastruktura prijazna tako do ljudi kot tudi do okolja.

Ob tem je še dejala, da v mestnem odboru SD naknadnega referenduma o novem ljubljanskem prostorskem načrtu ne bodo podprli, čeprav je prepričana, da bi ob sprejemanju odloka o strateškem in izvedbenem delu občinskega prostorskega načrta moralo biti več usklajevanja.

V zadnjih štirih letih so po besedah Tekavčičeve v Ljubljani pospešeno gradili zidove in se pospešeno zadolževali. Zgradili so sicer veliko in mnogo je lepega, sedaj pa je čas, ko se "moramo dogovoriti, kako bomo uravnoteženo poskrbeli za vse elemente kakovosti življenja v mestu," je na današnji predstavitvi poudarila Tekavčičeva, ki tudi profesorica na ljubljanski ekonomski fakulteti.

Tekavčičeva: Trenutni župan ni grožnja razvoju Ljubljane

Sedanji župan Zoran Janković "ni grožnja razvoju Ljubljane", za razvoj mesta je naredil veliko, pravi Tekavčičeva. Je pa po njenih besedah "prišel v situacijo, ko mu na glas povemo, da je dobro, da se o nekaterih stvareh pogovorimo nekoliko drugače". Ob tem napoveduje, da bo v primeru zmage Jankovićevo listo povabila v koalicijo.

Tekavčičeva je tudi nosilka liste za mestni svet, med katerimi so tudi strankini poslanci DZ in evropska poslanka Tanja Fajon.

Doslej so kandidaturo za ljubljanskega župana poleg sedanjega župana napovedali še evropska poslanka Zofija Mazej Kukovič (SDS), Milan Hosta (Zares), Meta Vesel Valentinčič (DeSUS), Mojca Kucler Dolinar (NSi), Miha Jazbinšek (Zeleni Slovenije), Janez Žagar (SLS), Jože Javornik (Slovenska unija) in Marko Mitja Feguš (Lista za čisto pitno vodo).