Peter Polanič, predsednik uprave Panvite, največjega živilskega podjetja pri nas, nam je pojasnil, da bodo, tako kot lani, razstavljali le zunaj. V elitni dvorani A tradicionalno razkošne Panvitine stojnice ne bo. "Rezultati predstavitev niso upravičevali stroškov. Za denar, ki bi ga porabili v Gornji Radgoni, se lahko udeležimo dveh ali treh sejmov v tujini, kjer imamo bistveno več poslovnih stikov," pravi Polanič. In dodaja, da so na tujih sejmih v Amsterdamu, Düsseldorfu in Kölnu pridobili štiri pomembne kupce svojih mesnih izdelkov. Panvita bo svojo dejavnost, zlasti poljedelsko in bioplinarne, na Agri predstavila na zunanjem razstavnem prostoru, zaradi tega, ker jih ne bo v dvorani A, kjer se predstavljajo podjetja živilske industrije, pa, pravi Polanič, nihče v Panviti ne spi slabo, čeprav so domače, pomursko podjetje.

Skupina Žito se tudi letos predstavlja le na skupni stojnici Zbornice kmetijskih in živilskih podjetij kljub lanski napovedi bivšega predsednika uprave Iztoka Bricla, da bodo letos po dolgem času morda le imeli samostojen razstavni prostor.

Se pa zato na Agri množično zastopani vinarji, in sicer pod okriljem Vinske družbe Slovenije, ki združuje večje kleti. Njen direktor Dušan Brejc meni, da je sejem v Gornji Radgoni edini praznik kmetijstva v Sloveniji, zato vztrajajo na njem. Prihajajo, da bi pokazali novosti, da se podjetja in zadružniki srečajo med seboj in da skušajo uslužbence kmetijskega ministrstva opozoriti na težave v panogi. "Ni pa ta sejem namenjen sklepanju poslov, vsaj ne, kar zadeva vinarje. Toda to ne pomeni, da na njem ni niti nekaj poslovnega obiska. Vendar vinarji zaradi tega ne hodimo v Radgono," pojasnjuje Brejc.