V Zdusu sumijo, da so dopis Vzajemne prejeli le tisti zavarovanci, ki so Zdus pooblastili, da jih zastopa na 17. redni skupščini Vzajemne, sklicani za 26. julij. Če se bo izkazalo, da je res tako, bodo, kot je napovedala Kožuh Novakova, zaradi suma zlorabe osebnih podatkov podali prijavo pristojnim organom. Menijo namreč, da se podatkov s pooblastil ne bi smelo uporabljati za takšne dopise.

Pri pošiljanju dopisov gre po njihovem za "popolnoma nepotreben strošek", ki bo Vzajemno stal več tisoč evrov. Ob tem v zvezi dodajajo, da so bili vsi podpisi zbrani "demokratično in brez lomljenja rok".

V Zdusu so po besedah Kožuh Novakove tudi presenečeni nad govoricami, da naj bi izredna uprava nameravala tik pred zdajci skupščino preklicati, češ, da je "preveč zastopnikov ene skupine prebivalstva". Ob tem poudarja, da so v zvezi res zbrali 90 odstotkov pooblastil, vendar so ta "pobirali tako od starih kot od mladih". Tudi sicer po njenih besedah za preklic skupščine ni nobenih razlogov.

Če bo do preklica skupščine kljub vsemu prišlo, v Zdusu predsednika izredne uprave Vzajemne Dušana Kidriča in direktorja Agencije za zavarovalniški nadzor Mihaela Permana pozivajo k nepreklicnemu odstopu z vseh funkcij.

V dopisu posebna izjava za preklic pooblastila

Po odzivih, ki jih prejemajo na Zdusu, je Vzajemna zavarovancem, ki so za glasovanje na skupščini pooblastili Zdus, julija namreč poslala dopis, v katerem jih poziva, naj v primeru, da pooblastilo ne predstavlja njihove volje, pooblastilo prekličejo. V ta namen je zavarovalnica v dopis dodala tudi posebno izjavo, s katerim lahko to storijo.

Zdus je omenjena pooblastila zbiral zato, da bi bili v nadzorni svet zavarovalnice imenovani njeni kandidati, to so: Kožuh Novakova, podpredsednik Zdusa Mirko Miklavčič ter predstavnika sindikatov Marjan Urbanč in Andrej Zorko.

Kot so povedali na današnji novinarski konferenci, so zbrali več kot 20.000 pooblastil, kar pomeni, da bodo imeli pooblaščenci Zdus na skupščini več kot 90 odstotkov glasov.