Poudaril je, da sami ne bodo odnehali in bodo s prizadevanji za popravo krivic šli "do konca". Letos sprejeta novela zakona o urejanju statusa državljanov drugih držav naslednic SFRJ v Sloveniji je tako po njegovem le korak na tej poti. Med še odprtimi vprašanji pa je omenil vprašanje stanovanj, delovne dobe, šolanja in potrebo po ureditvi povratka tistih izbrisanih, ki so bili rojeni v Sloveniji in so zdaj v BiH brez vsakršnega državljanstva, tako slovenskega kot bosanskega.

Pri sodbi sodišča v Strasbourgu je predstavnik izbrisanih aktivistov izpostavil ugotovitev, da so jim bile kršene pravice do spoštovanja zasebnega in družinskega življenja ter da niso imeli pravice do učinkovitega pravnega sredstva.

Kot meni Beširević, tudi njihovi nasprotniki zdaj ne morejo več govoriti, da izbrisa ni bilo. Tako ne bodo dovolili, da jih še naprej žalijo, saj se bo vsaka nadaljnja žalitev s strani politikov "končala na sodišču". Prav tako Beširević pričakuje opravičilo predsednika republike Danila Türka in premierja Boruta Pahorja. Na včerajšnjo odločitev sodišča v Strasbourgu so se v skupni izjavi odzvali tudi v Mirovnem inštitutu, Amnesty International Slovenije in Civilni iniciativi izbrisanih aktivistov. Kot so zapisali, "ta soglasno sprejeta sodba pomeni ključen uspeh, ki sega celo onkraj številnih odločb ustavnega sodišča v prid izbrisanim in odpira pot nadaljnjim ukrepom za popravo krivic enkrat za vselej".