Poudarila sta, da spoštujeta neodvisnost javne televizije, hkrati pa opozorila Hrvaško-radio televizijo (HRT), ki je koncert prenašala v živo, da mora po zakonu spoštovati javni interes. Vodstvo HRT sta pozvala k odgovornemu ravnanju in sprejemu ukrepov, da bi v prihodnje lahko takoj prekinili predvajanje programov, v katerih bodo poveličevali totalitarne ideologije.

S HRT so že odgovorili, da se zavedajo napake, da bodo uvedli preiskavo in kaznovali odgovorne.

Kosorjeva je tudi podprla odločitev Josipovića o preiskavi sodelovanja aktivnih vojaških oseb na omenjenem koncertu. Josipović je kot vrhovni poveljnik hrvaške vojske namreč zahteval preiskavo, ker je na koncertu sodeloval pevski zbor Hrvaške vojne mornarice Sv. Juraj, katerega člani so aktivne vojaške osebe.

Hrvaški predsednik je danes v Zagrebu dejal, da "gre za potencialno škodljiv dogodek" in izrazil upanje, da ne bo preveč škodil Hrvaški pred njenim "neposrednim vključevanjem v EU". Poudaril je tudi, da sta s Kosorjevo veliko delala na tem, da bi bila Hrvaška verodostojna pred Mednarodnim sodiščem za vojne zločine na območju nekdanje Jugoslavije v Haagu.

Hrvaški mediji so danes poročali, da je dobrodelni koncert "Za resnico", ki je bil v nedeljo zvečer v Splitu, izzval zelo negativne odmeve evropskih diplomatov na Hrvaškem in da bi to lahko negativno vplivalo na odpiranje hrvaškega pogajalskega poglavja o pravosodju in temeljnih pravicah, ki je eno ključnih za vstop Hrvaške v EU.

Na koncertu v splitski areni Spaladium je bilo med nekaj tisoč obiskovalci tudi nekaj takih, ki so dvigovali roke v fašistični pozdrav in slavili ustaški režim.

Na koncertu so med drugim nastopili Oliver Dragojević, Tereza Kesovija in Marko Perković Thompson. Slednjemu so zaradi profašističnih stališč že prepovedali nekaj koncertov v Evropi in ZDA.

Med organizatorji koncerta je bilo tudi Združenje vojnih veteranov iz Splita, pokrovitelja pa sta bila mesto Split in Splitsko-dalmatinska županija. V dobrodelne namene so zbrali približno 55.000 evrov.