"Želim uskladiti civilno družbo in mala podjetja, prisluhniti težavam starejših, reševati mladinsko problematiko, vlogo družine v demografskem smislu," je dejala Kucler-Dolinarjeva in poudarila, da želi Ljubljano, kjer zakonska določila veljajo za vse prebivalce enako. "Če potrebuje občan za gradnjo prizidka k hiši ustrezna dovoljenja, jih potrebuje tudi župan Janković za gradnjo mostu," meni.

"Želimo zmanjšati občinski dolg, zato se bomo projektov v Ljubljani lotevali premišljeno, usklajeno z okoljem. Stadion, ki ga gradi sedanji župan, je nepremišljena investicija, ki sama sebe ne vzdržuje, že pri pripravi dokumentacije pa so 'pozabili' vključiti ogrevalno dvorano in druge objekte," je še dodala Kucler-Dolinarjeva, ki se ob svojem morebitnem županovanju namerava posvetiti tudi ureditvi komunalne infrastrukture, črpanju evropskih sredstev, do dna pa želi priti tudi domnevnim špekulacijam z zemljišči. Pravi še, da je cilj NSi na jesenskih lokalnih volitvah v mestnem svetu vsekakor osvojiti več kot dva sedeža, kot ju imajo sedaj.

Predsednica stranke Ljudmila Novak je razložila, da program NSi za lokalne volitve temelji na treh usmeritvah: "Prizadevali si bomo za skupno dobro vseh prebivalcev Ljubljane, dolgoročni razvoj mestne občine in delovali povezovalno za čim višjo kakovost življenja v prestolnici." Program stranke trenutno še dopolnjujejo njihovi člani mestnega odbora in različni strokovnjaki, predstavili pa ga bodo sredi poletja.

Da je Kucler-Dolinarjeva primerna kandidatka za županjo, je prepričan tudi evropski poslanec iz vrst NSi Lojze Peterle: "Je v svojih najboljših letih, ima veliko izkušenj, zna prisluhniti ljudem in je sposobna izkoristiti številne potenciale, ki jih ima Ljubljana."