Na vprašanje, kdaj bo Golobič sprejel odločitev, nam na ministrstvu za visoko šolstvo niso odgovorili, so nam pa pojasnili, da rok, do katerega bi se moral odločiti, ni določen.

Golobičevo odlašanje potrjuje neuradne informacije, da se minister s predlagano rešitvijo ne strinja, odgovor ministrstva pa kaže na možnost, da Golobič na predlog za Virantovo uvrstitev v 48. plačni razred sploh ne bo odgovoril.

Kot smo poročali, se lahko po zakonu o sistemu plač v javnem sektorju javni uslužbenec ob soglasju resornega ministra v izjemnih primerih (ob zaposlitvi, premestitvi na drugo delovno mesto...), in če za to obstajajo utemeljeni razlogi, uvrsti v plačni razred, ki je za največ pet plačnih razredov višji od plačnega razreda delovnega mesta oziroma naziva. Ta rešitev je bila sprejeta prav v času Virantovega ministrovanja. Dobro leto dni po prenehanju ministrovanja se je Gregor Virant zaposlil kot docent na fakulteti za upravo v Ljubljani, dekanki pa je predlagal, da ga v skladu z zakonsko možnostjo ob zaposlitvi uvrstijo v pet razredov višji plačni razred, saj ima že bogate delovne izkušnje. Predlog sta podprla senat fakultete za upravo in upravni odbor Univerze v Ljubljani. A ministra Golobiča očitno niso prepričali. Neuradno je mogoče slišali, da ima pomisleke tako nad strokovno utemeljenostjo samega predloga kot tudi nad tem, da se želi Virant uvrstiti kar v najvišji plačni razred za docente.

Virant nam možnosti, da minister za visoko šolstvo odločitve glede predloga o njegovi uvrstitvi v višji plačni razred sploh ne bo sprejel oziroma da bo predlog enostavno obležal v predalu, ni želel komentirati. Dejal je le, da je fakulteta svoje naredila, univerza prav tako, minister pa ima vso moč, da odloči tako ali drugače "in jaz res ne bi želel polemizirati z njim o svoji plači". Ko smo pred časom poročali o Golobičevih zadržkih glede Virantovega predlaganega plačnega razreda, pa nam je bivši minister za javno upravo dejal, da "samo mali ljudje najdejo v malih šikanah veliko veselje".