Karzaj je prispel v Washington v ponedeljek, v torek ga je gostila Clintonova, v sredo ga je sprejel predsednik ZDA Barack Obama, pa tudi podpredsednik Joseph Biden. Karzaj je obiskal vojaško bolnišnico Walter Reed, v četrtek pa na pokopališču Arlington v Afganistanu padle Američane. V ameriškem kongresu je Karzaja sprejel predsednik senatnega odbora za mednarodne odnose demokrat John Kerry iz Massachusettsa.

Najdaljše pogovore je imel Karzaj s Clintonovo, s katero sta v četrtek skupaj nastopila na Mirovnem inštitutu in se v dvoje odpravila tudi na zasebni sprehod v park. Karzaj je prispel v Washington z delegacijo, ki je imela z Američani v State Departmentu pogovore na ministrski ravni. Pogovore je ocenil za uspešne in kot otipljiv rezultat izpostavil dogovor o tem, da bodo z januarjem Američani začeli predajati nadzor nad zapori afganistanskim oblastem.

Kot pozitiven rezultat obiska je prav tako izpostavil obljubo ameriških sogovornikov, da bodo zmanjšali civilne žrtve spopadov. To bo zelo aktualno kmalu, ko se bo začela ofenziva na Kandahar, kjer bodo skušali Američani s silami zveze Nato talibanom iztrgati iz rok nadzor in vpliv. Karzaj in Clintonova sta previdno opozarjala, da ne gre za veliko vojaško ofenzivo. Karzaj je poudaril, da gre bolj za proces.

Karzaj je moral odgovoriti tudi na vprašanje o svojem polbratu Ahmedu Valiju Karzaju, ki v Kandaharju vodi provincialni svet, sicer pa velja za skorumpiranega politika, ki se okorišča s trgovino z mamili. Predsednik Karzaj je dejal, da ga Obama o tem ni spraševal, vendar je dal zadevo na mizo sam in je bila rešena zadovoljivo.

V podrobnosti ni šel, zavrnil pa je možnost, da bi brata odstavil s položaja, ker je menda Afganistan demokracija in tega ne more. Clintonova k temu ni imela kaj za dodati. Govorila sta tudi o pripravi sporazuma o strateškem sodelovanju med državama, ki naj bi bil pripravljen do konca leta, Karzaj pa je zagotovil, da bodo afganistanske varnostne sile do leta 2014 sposobne skrbeti za celotno državo.

Karzaj se s talibani pogovarja o amnestiji in sodelovanju. Pogoji so, da se odpovedo terorizmu in odložijo orožje. Vendar pa je Clintonova poudarila, da je še en pogoj, to pa je, da ne bodo škodovali pravicam žensk. Talibani so namreč ženskam v Afganistanu odrekali vse pravice. Del Afganistancev se še vedno ne more sprijazniti s pravicami žensk in vrstijo se napadi predvsem na šole. Clintonova je zagotovila, da žensk ne bodo pustili na cedilu, Karzaj pa je prikimaval.