V ŠOS že ves čas zahtevajo, da se študente izloči iz zakona o malem delu, saj trdijo, da ta korenito slabša njihov socialni položaj. Želijo, da se študentska in dijaška vprašanja, ki obsegajo štipendije, subvencioniran prevoz, študentsko delo in bivanje, urejajo celostno in v ločenem zakonu. Niti na današnjem sestanku do dogovora o tem ni prišlo, študenti in Pahor pa so se dogovorili le, "da se bodo o tem še naprej pogovarjali", je po sestanku povedal predsednik Študentske organizacije Univerze v Ljubljani Jernej Štromajer. Medtem Pahor poudarja, da je treba študentsko delo omejiti, saj morajo študenti imeti dovolj časa, da se posvetijo študiju, minister Ivan Svetlik pa k temu dodaja, da je področje štipendiranja urejeno v drugem zakonu, ki bo začel veljati z začetkom prihodnjega leta.

Pahor je po včerajšnjem sestanku še povedal, da si bodo v vladi vzeli 50 dni časa, nato pa bodo skupaj s ŠOS organizirali konferenco o položaju študentov v Sloveniji, zakon o malem delu pa bo šel medtem v vlado.

Medtem pa so primorski študenti že izgubili upanje, da bi vlada iz zakona umaknila študente in dijake, zato so v svojih prostorih pripravili simbolično žalovanje, položili venec, sveče in žalno knjigo ter se s tem "poslovili od socialne države", so zapisali.