V ponovitvi lanskega finala lige je o zmagovalcu odločal zadnji met Dušana Kecmana šest desetink pred koncem podaljška, ko je vrgel na koš globoko na svoji polovici igrišča. Bil je neoviran, saj so domači skupaj s strokovnim štabom že slavili zmago, ker je tik pred tem s svojim prvim uspešnim metom iz igre trojko zadel Bojan Bogdanović in povedel svojo ekipo v vodstvo (74:72), ne pa tudi do slavja. Kecman je izkoristil popolno nezbranost domače vrste, ki se je prezgodaj veselila, ter utišal polno novo dvorano Areno. Lani so igralci Partizana v finalu v Beogradu s 63:49 premagali Cibono, leta 2007 v finalu ugnali FMP, leta 2008 pa Hemofarm. S četrto zmago in šestimi finalnimi nastopi je Partizan tudi daleč najuspešnejša ekipa v devetletni zgodovini tega tekmovanja.

Po prvi četrtini so za točko vodili gostje in v 12. minuti prišli do prve občutnejše prednosti, ko je trojko zadel Lester McCalebb in povišal na 22:14. V naslednjih dveh minutah je Ciboni uspelo doseči prvih sedem točk v tem delu igre in se približati na 21:24, ekipi pa sta odšli na odmor povsem poravnani (31:31). Za domače sta bila v napadu razigrana le Jamont Gordon (15) in Marko Tomas (14), dve točki pa je dodal še slovenski organizator igre Samo Udrih, na drugi strani pa je bilo uspešnih osem igralcev.

Po odlični obrambni igri obeh ekip so gledalci še naprej spremljali povsem izenačen dvoboj, nadaljevala pa se je tudi napadalna simultanka Gordona (18) in Tomasa (24) v tretjem delu igre. Tomas je v 28. minuti s trojko izenačil na 44:44 in s tem rezultatom se je začela odločilna četrta četrtina, pred katero se je pri domačih med strelce vpisala le prej omenjena trojica. Partizan je z dvema zaporednima trojkama Petra Božića in delnim izidom 8:0 sedem minut pred koncem vodil z 52:47, vendar je Cibona znova izenačila (54:54).

Partizanu pri vodstvu s tremi točkami razlike (60:37) ni uspelo končati kar štirih napadov zapored, tudi zadnjega 20 sekund pred koncem, ko je Marić prepozno pod obročem potisnil žogo v koš, ki zato ni bil priznan. Cibona je imela pri izidu 60:60 napad, Tomasu pa ob zvoku sirene ni uspelo zadeti trojke in sledili so podaljški. Po trojki Tomasa je Partizan, ki je zaradi zgrešenih metov zapravil priložnost za zmago pred tem, 8,8 sekunde pred koncem vodil za točko (72:71) in sledil je dramatičen zaključek, ki se ni končal po željah gostiteljev.

Najboljša strelca sta bila Gordon in Tomas (po 31), po pet točk sta zmogla Udrih in Bogdanović, še zadnji dve točki za domače pa je dal Andrić, na drugi strani pa sta v veliko bolj izenačeni napadalni vrsti Partizana največ točk dosegla Aleksandar Marić (14) in Edward Lawrence Roberts (13). Tekma je bila v 24. minuti prekinjena zaradi izgredov navijačev, vendar je policija s hitrim posredovanjem kmalu umirila in odstranila vročekrvneže.

Beograjčanom s trenerjem Duškom Vujoševićem, ki so v polfinalu premagali Hemofarm z 72:67, je poleg pokala pripadel tudi največji del pogače iz 100.000 evrov nagradnega sklada, 40.000 evrov. Deset tisoč evrov manj so prejeli poraženci v finalu, tretje- in četrtouvrščeno pa se sta se zadovoljili s po 15.000 evri.

Cibona je v polfinalu zaključnega turnirja premagala ljubljansko Union Olimpije z 78:73 (26:18, 48:44, 66:52). Čeprav je Union Olimpija na svojem petem zaključnem turnirju nastopila močno oslabljena, saj je v Zagreb prišla z vsega devetimi igralci, od tega dvema mladincema, se je več kot dostojno upirala prvouvrščeni ekipi rednega dela. Ljubljančani so se dobri dve minuti pred zaključkom približali na vsega dve točki zaostanka (71:69), v zaključku pa so Zagrebčani vendarle zbrali dovolj moči, da so se po pričakovanju uvrstili v finale.

* Dvorana Arena, gledalcev 16.200, sodniki: Pukl, Boltauzer in Javor (vsi Slo).
* Cibona: Gordon 31 (12:14), Bogdanović 5 (2:2), Andrić 2 (0:2), Udrih 8, Tomas 31 (7:12).
* Partizan: Roberts 13 (7:12), McCalebb 7 (2:2), Kecman 7 (2:2), Božić 11, Marić 14 (2:7), Rašić 11 (2:2), Vesely 8 (3:3), Vraneš 4 (2:4).
* Prosti meti: Cibona 21:30, Partizan 20:32.
* Met za tri točke: Cibona 9:27 (Tomas 4, Gordon 3, Udrih in Bogdanović po 1), Partizan 9:26 (Rašić in Božić po 3, Kecman, McCaleb in Vesely po 1).
* Osebne napake: Cibona 30, Partizan 31.
* Pet osebnih: Bagarić, Andrić; McCalebb, Božić, Marić.