Med vrednotami, ki jih prenašajo, je Hribar izpostavil poštenost, skrb za bližnjega, skrb za osebno rast, opazovanje narave in življenje z njenimi lepotami, "ki jih moramo v bistvu najprej opaziti, da jih lahko v prihodnje tudi ohranimo".

Trenutni vzgojni namen organizacije gre po njegovih besedah v smer osebne rasti posameznika s pomočjo okoljske vzgoje, s čimer želijo prispevati k boljšemu jutri in tudi v slovenski prostor prinesti "nek drugačen način življenja mladega človeka in vseh otrok, ki so vpeti v našo organizacijo".

Kot meni, je združenje skavtov v dveh desetletjih prispevalo "en korak naprej k temu, da obstaja skupina mladih v Sloveniji, ki si upa na drugačen način pogledati na svet, na te vrednote, ki jih v bistvu živimo, a niso najbolj moderne".

Eden najbolj odmevnih dosežkov je bil po njegovih besedah gotovo vseslovenski skavtski tabor leta 2008, ki je bil prvi tabor tovrstne narave in kjer se je zbralo več kot 4000 mladih na enem mestu. Kot poudarja, pa so eden največjih dosežkov tedenska srečanja mladih po lokalnih enotah v Sloveniji, saj predvsem ta prispevajo k vzgoji, dobremu vzdušju in pozitivni miselnosti.

Skavtstvo je po njegovem mnenju aktualno, ker pritegne mladega človeka, da dela nekaj drugega kot vsak dan, da ne sedi pred računalnikom. Skavti pridejo v naravo, si sami skuhajo in poskrbijo zase, sami poskrbijo, kako bodo prenočili. "Gre za vzgojo med vsemi vpletenimi v teh naših aktivnostih," poudarja načelnik združenja.

V sredo, na obletnico ustanovitve organizacije, bo ob 18.30 v ljubljanski stolnici potekala maša, kot je potekala tudi ob ustanovitvi. Vodil jo bo ljubljanski nadškof Anton Stres, ki je sicer tudi sam izrekel skavtsko obljubo. Kot pravi Hribar, jim tovrstna Stresova podpora veliko pomeni. Ob tem poudarja, da je duhovnost v skavtstvo vpeljal že ustanovitelj in da skavstva brez duhovnosti ni.

Ob 20-letnici združenja pa pripravljajo tudi slavnostno akademijo, ki bo potekala 10. aprila v Poletnem gledališču Studenec blizu Domžal.

Skavtstvo je svetovno gibanje, ki ga je v začetku 20. stoletja ustanovil Robert Baden Powell in šteje že več kot 40 milijonov mladih. Temeljna ideja ustanovitelja je bila, da so mladi sposobni opraviti vsako nalogo, če se jim zaupa. Skavtom po vsem svetu je skupno veselje do življenja v naravi, druženja, pustolovščin in pripravljenost na izzive, osebno rast in pomoč sočloveku. Skavtstvo je po zamisli ustanovitelja način življenja, so sporočili s Slovenske škofovske konference.

Združenje slovenskih katoliških skavtinj in skavtov, ki je neprofitna organizacija, odprta za vse, je bilo po njihovih navedbah ustanovljeno 31. marca 1990, brž ko so politične razmere dovoljevale delovanje skavtstva v Sloveniji. Je ena največjih mladinskih organizacij pri nas in deluje v 72 lokalnih enotah - stegih.