Ljubljanski svetniški klub NSi sicer ni nasprotoval prostorskemu načrtu, ki določa umestitev športnih objektov v Stožicah, so pa že ob razpravi o dokumentu in še posebej pozneje v razpravi o lanskem in letošnjem proračunu izrazili svoje pomisleke, je na novinarski konferenci poudaril Polajnar.

Javno-zasebno partnerstvo, ki je bilo sprejeto kot temelj nastajanja športnega centra, po njegovih besedah ni to, za kar se razglaša. Občina bo namreč ostala lastnica objektov in zemljišča v Stožicah, kar pomeni, da bo morala z njimi tudi upravljati. To pa je zelo veliko finančno breme, meni Polajnar. V stranki so presenečeni, da letošnji proračun nikjer ne govori o tem, koliko denarja naj bi bi za vzdrževanje namenili. Od župana bodo zato zahtevali izračune o tem, želijo pa si, da bi jih dobili še pred odprtjem.

V ljubljanski NSi si po besedah Polajnarja predstavljajo, da bo upravljavec centra Zavod Tivoli, ki že upravlja s športno infrastrukturo v mestu, težko pa si predstavljajo, da si bo občina naložila tako velik finančni zalogaj. Po njegovem se namreč ne ve, ali bodo lahko ti objekti v kratkem času tržno toliko zanimivi, da se bo lahko pokrivalo vzdrževanje.

Objekti se gradijo zelo hitro, ampak ta "športna hitrost" ima tudi svoje temne plati, meni svetnik. V športu mora biti namreč po njegovem tudi poštena igra. Ob opozorilih v sindikatu gradbeništva, da gradbenim delavcem v nekaterih podjetjih, ki kot podizvajalci sodelujejo pri gradnji stadiona in dvorane v Stožicah, ponujajo v podpis izjave, da se odpovedujejo regresu, pa svetnik opozarja, da bodo morale to pregledati ustrezne inšpekcije.

"Včasih ima človek občutek, da smo v nekem času, ko je treba nek objekt zaradi nekih višjih ciljev zgraditi, pa naj stane, kolikor hoče," je prepričan Polajnar. Kot poudarja, so ljudje tu prvi, tudi če se stadion zaradi tega zgradi kakšen mesec ali leto pozneje.

V ljubljanski NSi so tudi prepričani, da se politika ne sme vmešavati v civilno družbo, ko gre za vprašanje organiziranosti in delovanja civilne športne sfere. Ob vrhunskem športu pa je po njihovem mnenju v Ljubljani treba razvijati in okrepiti zlasti rekreativni šport. Župan sicer ima posluh za velike rekreativne športne prireditve, a niso prepričani, da bo za to tudi v prihodnje dovolj denarja, pravi svetnik.