Brezigarjeva je, kot navajajo, v predhodnem mnenju tudi opozorila, da je osnutek navodil škodljiv za redno in učinkovito delo tožilstva, da je dvoumen, zapleten in nejasen. V tem ji je, kot navajajo, pritrdila tudi služba vlade za zakonodaje, ki ima glede vseh točk osnutka "pomembne pripombe in pomisleke".

Mnenje službe vlade za zakonodajo po navedbah tožilstva "v bistvenih točkah nasprotuje predlogu obveznih navodil, saj ugotavlja, da je v določenih delih osnutek v očitnem nasprotju z zakonom o državnem tožilstvu in državnotožilskim redom, da zakon o državnem tožilstvu celo spreminja in v državnotožilski red vnaša novo vsebino, kar tudi po mnenju službe vlade za zakonodajo ni možno in dopustno".

Za del navodil služba vlade za zakonodajo, tako tožilstvo, tudi pove, da so v neposrednem vsebinskem nasprotju z zakonom ter da je v delu besedilo navodila nejasno, nepotrebno, nelogično in očitno odvečno ter bi bila celo uporaba sedanje ureditve "manj jasna in otežena, če bi se ji dodalo še predvideno obvezno navodilo", so še zapisali na vrhovnem tožilstvu.

Služba vlade za zakonodajo je v torek ministrstvu za pravosodje poslala mnenje glede obveznih navodil o izvajanju državnotožilskega reda, ki jih namerava Zalar izdati po nadzoru na Okrožnem državnem tožilstvu v Ljubljani. Za mnenje je službo zaprosil Zalar sam, da bi, kot je v današnji izjavi za medije dejal državni sekretar na ministrstvu Boštjan Šrklec, o njih pridobi tretje neodvisno mnenje.