Kot sta zapisali avtorici izvedenskega mnenja, se pri Mislejevi izkazujejo znaki osebnostne motnje, ki jo je mogoče uvrstiti v kategorijo border line osebnostne motnje. Značilnosti omenjene motnje so predvsem čustvena nestabilnost, notranja negotovost, motena samopodoba in impulzivno vedenje. Avtorici sta v izvedenskem mnenju izpostavili še čustveno nevtralnost, s katero je obtožena med psihološkem pregledom opisovala dan, ko sta umrla otroka.

Po mnenju avtoric sicer ni mogoče ugotoviti, ali je bilo v času domnevne storitve kaznivega dejanja pri Mislejevi zaznati znake agresivnosti. Kot je pojasnila Severjeva, je zanesljiv in veljaven odgovor o tem nemogoče podati. Kot je še dejala, bi bilo glede na osebnostno strukturo obtožene možno, da bi morebitno agresivno dejanje potlačila. Izgube spomina oziroma amnestičnih vrzeli za nazaj po njenih besedah ni mogoče ugotavljati z nobenim spominskim testom.

Marga Kocmur pa je poudarila, da samouničevalnega vedenja, ki je lahko usmerjeno navzven ali navznoter, pri osebah z border line osebnostno motnjo ni mogoče izključiti. Vendar pa v času razgovora pri Mislejevi ni opazila imulzivnega vedenja, pač pa presenetljivo mirnost in zbranost.

V času razgovora pa tudi po pregledu dokumentacije pri Mislejevi ni opazila znakov agresivnosti, je še dejala Kocmurjeva. Prav tako ni našla elementov, ki bi govorili o tem, bi je bila v času domnevne storitve kaznivega dejanja pri obtoženi prisotna zamračenost. Kot je še dejala, pa lahko s precejšnjo gotovostjo trdi, da pri Miseljevi ni šlo za bipolarno motnjo.

Sojenje se bo nadaljevalo 3. marca z zaslišanjem avtorja izvedenskega mnenja za forenzične raziskave.