Na pisanje se je že odzval pravosodni minister Aleš Zalar. Na današnji novinarski konferenci je potrdil, da je prosil Jerneja Potočarja, naj opravi omenjeni nadzor. Kot je pojasnil, bo najprej počakal na njegovo poročilo, šele nato se bodo odločali naprej. "V tej fazi ne bi rad dajal preuranjenih ocen," je dejal minister. Pričakuje tudi, da bo omenjeno poročilo "dobil relativno hitro".

Zalar je povedal, da mu je Potočar že v četrtek dejal, da je seznanjen s preiskavo, da se je že pogovoril s predsednikom sodišča Andrejem Barago in sodnico Leo Habjanič, ministrstvu pa bo na podlagi formalne zahteve posredoval svoje ugotovitve. "Včeraj se Potočar ni želel eksplicitno izrekati o svojem mnenju, kar je razumljivo, saj bo morda moral v okviru formalnega postopka opraviti še kakšno dopolnilno poizvedovanje," je pojasnil minister.

Po ministrovih besedah bo v omenjeni zadevi pomembno, ali ima sodišče ustrezne akte, ki urejajo vprašanje nadzora nad tistimi, ki imajo službene telefone, in v katerih primerih je ta nadzor možen. Sodna praksa, je nadaljeval Zalar, dopušča omenjeni nadzor, ko se nadzoruje obračun telefonskih storitev, in sicer pod pogojem, da so zaposleni seznanjeni s tem.

***Sodišče pregledovalo klice sodnice Lee Habjanič; iskali naj bi številko novinarja Roka Praprotnika***

"Zakaj je prišlo do nadzora oz. če je prišlo do njega, ali je bil motiviran s tem ali s kakšnim drugim razlogom, pa je stvar preiskave in ugotovitev, ki jih mora posredovati Potočar," je poudaril.

Na vprašanje, ali je možen postopek za razrešitev predsednika sodišča, če se bo izkazalo, da je vodstvo sodišča kršilo zakonodajo, je Zalar odgovoril, da zakon o sodiščih določa, da je kršitev zakona pri izvrševanju zadev sodne uprave lahko eden od razrešitvenih razlogov. "Ne želim pa tega napovedovati v tem trenutku," je dodal.
Glede izrednega pravosodnega nadzora ministrstva za pravosodje na Okrožnem državnem tožilstvu v Ljubljani pa je Zalar pojasnil, da nadzor še traja in da bo končan še letos.