S Policijske uprave Koper so kasneje sporočili, da je protest izvedla skupina hrvaških državljanov na približno tridesetih plovilih. Čolni, ki so pluli iz smeri Savudrije proti Piranu, so se po navedbah policije na polovici zaliva obrnili proti Italiji ter kmalu zatem nazaj proti Hrvaški. Za shod, ki ga je organizirala hrvaška novinarka, niso imeli ustreznih dovoljenj v skladu s slovensko zakonodajo.

Eno od plovil je na sredi Piranskega zaliva obrnilo proti ustju reke Dragonje in nadaljevalo s protestnim shodom, tudi tako, da so v morje spustili ribiške plavajoče signale, na katerih so bile nameščene manjše hrvaške zastave. V tem trenutku je posredovala slovenska policija, in sicer posadka plovila P111, ki je posadko hrvaškega plovila, na katerem je bila tudi organizatorka protesta, opozorila na kršitve slovenske zakonodaje s področja javnih zbiranj ter jih pozvala, da zapustijo območje, ki ga nadzira slovenska policija.

V tem času se je bližini nahajalo tudi plovilo hrvaške policije. Tudi njihovo posadko so slovenski policisti pozvali, da zapusti območje, ki ga nadzira slovenska policija. Opozorilo oz. poziv sta posadki upoštevali in zapustili območje, so še sporočili iz PU Koper.

Premier Borut Pahor je ob robu današnjega posveta stranke SD v Velenju povedal, da je o dogodkih v Piranskem zalivu obveščen, da je na telefonski zvezi z notranjo ministrico Katarino Kresal ter da se ukrepa, kot je primerno.

Po poročanju hrvaške tiskovne agencije Hina so ribiči po lastnih navedbah z akcijo na sredinski črti Piranskega zaliva želeli pokazati hrvaški vladi, kje je slovensko-hrvaška meja na morju. Hrvaška novinarka Branka Šeparović je na sredinski črti vrgla v morje steklenico z zgodovinskimi dokumenti o, kot je dejala, mednarodno priznani meji na kopnem in morju, ki jo hrvaške oblasti ignorirajo. Novinarka je tudi potrdila navedbe o opozorilu slovenske policije.

Predsednik združenja poklicnih ribičev Mare Croaticum Daniele Kolec je po poročanju Hine v izjavi za novinarje izrazil zadovoljstvo nad organizacijo protestnega shoda. Poudaril je, da istrski ribiči nimajo nič proti temu, da njihovi slovenski kolegi ribarijo nekaj sto metrov južno od sredinske črte, da pa se bodo odločno uprli temu, da bi Slovenci pluli do Vrsarja ali da bi se meja na morju pomaknila južno od sredinske črte, s čimer bi Hrvaška "izgubila nekaj sto kvadratnih kilometrov svojega teritorialnega morja".

Na današnjem protestnem shodu so ribiči po navedbah Hine še napovedali, da bodo predstavniki ribičev, Matice Hrvatske in združenja veteranov vojne za Hrvaško prihodnjo soboto v Umagu organizirali protest, na katerem bodo znova opozorili na svoje nestrinjanje s sporazumom o arbitraži in strah pred izgubo hrvaškega ozemlja.