Toda brez polemike o tej "napaki", kot so izplačilo regresa vsi ocenjevali, ni šlo. Vodja poslancev SDS Jože Tanko je tako zahteval seznam vseh bivših poslancev, ki so v preteklih letih tudi dobili regres, kajti razkril bi zanimive primerjave, kot je dejal Miro Petek . Na seznamu tistih, ki so regres dobili letos, je namreč tretjina poslancev SDS oziroma velika večina bivših poslancev strank prejšnje vladne koalicije. Poslanci SDS so tudi podvomili, da je poziv komisije, naj se ta regres poslancem odšteje od nadomestila, ki ga (še) prejemajo, oziroma naj ga vrnejo v blagajno državnega zbora, pravno korekten, kajti zakona o poslancih, ki ta regres omogoča, še niso spremenili.

Brez razprave pa so soglasno potrdili sklep, da se peterici bivših poslancev izplačevanje nadomestil podaljša do odhoda v pokoj. Tako bo Josip Bajc poslansko plačo dobival do maja prihodnje leto, Stanislav Brenčič do julija, Marjan Drofenik (vsi SLS) do oktobra, Ciril Testen (NSi) do aprila in bivši poslanec SDS Rudi Veršnik do septembra 2010. Za podaljšanje statusa nekdanjega poslanca je zaprosil tudi Bojan Starman (SDS) , toda ugotovili so, da tudi do preteka dveletnega dobivanja poslanske plače ne bo izpolnil pogojev za upokojitev. Enako ni bilo slišati ugovorov, da poslancu SDS Vinku Gorenaku ob poslanskem delu dovolijo še predavati na Fakulteti za logistiko Celje - Krško in na Fakulteti za varnostne vede v Ljubljani.

Bolj so se poslanci razdelili pri drugih kadrovskih predlogih. Poslanci SDS so tako nasprotovali predlogu vlade za predsednika in šest članov nacionalnega sveta za kulturo. Po njihovem mnenju ni prav, da med sedmerico ni nobenega glasbenika in tudi nikogar, ki bi predstavljal ljubiteljsko kulturo, in tako se pri delitvi denarja ne bo slišal tudi ta glas. Še posebej se jim je zdelo nedopustno, da v svetu ne bo nikogar, ki živi na Štajerskem, kajti Maribor si kot evropska kulturna prestolnica zasluži vsaj eno mesto. Mitja Čander je res iz Maribora, toda tam ne živi stalno. Trdili so, da Maribor nima svojega predstavnika v svetu samo zato, ker je ministrica za kulturo v slabih odnosih z županom Francem Kanglerjem. Poslanka Zares Cveta Zalokar Oražem se je temu ugotavljanju porekla čudila, saj svet ni regionalno predstavništvo, ampak pomemben nacionalni organ kulturne politike. Kljub pomislekom SDS je mandatno volilna komisija soglašala, da so tem svetu poleg Čandra še Meta Hočevar, Barbara Jaki, Miran Mohar, Jože Vogrinc, in Matjaž Zupančič, predsednik pa bo Miran Zupanič.

Poslanci SDS so se vzdržali pri glasovanju o predlogu olimpijskega komiteja, ki ga je podpisal njegov predsednik Janez Kocijančič, da bi v fundaciji za financiranje športa razrešili Tomislava Levovnika in Janeza Živka ter namesto njiju za člana imenovali veslača Iztoka Čopa in sekretarja rokometne zveze Tomaža Jeršiča. Razlog za zadržanost SDS je njihova ocena, da se skuša Kocijančič rešiti do njegovega vodenja kritičnih ljudi, kar naj bi dokazovalo to, da Čopa ni predlagala veslaška zveza, ampak kar skupščina olimpijskega komiteja.