Po pogovoru z reševalci se je alpinistoma za nameček izpraznila še baterija edinega mobilnega telefona, ki sta ga imela pri sebi, tako da je bil njun stik z dolino in reševalci do nadaljnjega pretrgan. Helikopterska akcija se je tako začela v nedeljo navsezgodaj, vendar Grce in Capudrova nista upoštevala navodil reševalcev, temveč sta nadaljevala vzpon na vrh. Ko je helikopter prispel do kraja, od koder sta prejšnji dan klicala na pomoč, ju tam ni bilo več. Kasneje so ju iz helikopterja, v katerem so bili tudi dežurna zdravnica, reševalec in policist, opazili tik pod vrhom. Največja ironija je, da sta alpinista, ki sta prejšnji dan klicala na pomoč, ob prihodu helikopterja zavrnila prevoz v dolino, češ da je z njima vse v najlepšem redu. Šele po daljšem pregovarjanju z reševalcem sta alpinista vendarle popustila in so ju nato varno prepeljali v Bovec.

Ob teh dogodkih so se porodile številne polemike o neodgovornem početju para iz Ljubljane. Vodja bovških reševalcev Marko Matajurc je povedal, da se s takšnim primerom, da bi nekdo poklical pomoč, potem pa jo zavrnil, še ni soočil. Dodal je, da je bilo v akcijo vključenih še 14 gorskih reševalcev. Poleg številnih ljudi, ki so bili vpleteni v "lažno" reševanje, je priskočil na pomoč tudi helikopter, katerega obratovalna ura naj bi po neuradnih informacij stala okrog 2000 evrov. Ali bodo pristojni stroške za neupravičen klic na pomoč naprtili Capudrovi in Grcetu, nam ni uspelo izvedeti.

Zanimivo pa je, da so v času plezalnih akrobacij Capudrove in Grceta domačini v vasi Možnica pod Rombonom opazili avtomobil z italijansko registrsko oznako in diplomatsko oznako. Capudrova je namreč hči nekdanjega ministra za kulturo in sedanjega veleposlanika v Rimu Andreja Capudra, zato se že zastavlja vprašanje, ali ni nemara parček za svoj izlet v bovško gorovje uporabil kar službeni avtomobil veleposlanika Capudra.