"Hrvaška vztraja na načelu, da se dvostranska vprašanja ne morejo in ne smejo vnašati v evropska pogajanja," je po pogovorih s Faymannom poudaril Sanader in spomnil, da je to veljalo tako pri vstopanju Slovenije kot tudi drugih držav s podobnimi odprtimi vprašanji v Evropsko unijo. Glede trenutnega stanja v hrvaško-slovenskem sporu je Sanader pojasnil, da potekajo posvetovanja na relaciji Bruselj-Ljubljana-Zagreb, ter ponovil stališče, da je mednarodno pravo dober temelj za reševanje vprašanj glede meje, medtem ko politični pogovori niso dober način.

Spomnil je še, da se je pripravljena Hrvaška v saboru vnaprej zavezati, da bo spoštovala kakršnokoli odločitev Meddržavnega sodišča, ter ocenil, da bi morala enako v državnem zboru storiti tudi Slovenija. Faymann je zatrdil, da se Avstrija po svojih najboljših močeh in "ob vsaki priložnosti" zavzema za vstop Hrvaške v EU, hkrati pa opozoril, da gre pri sporu med Slovenijo in Hrvaško za vprašanje, ki ga je bolje reševati daleč od oči javnosti. Avstrijski kancler in hrvaški premier sta sicer govorila tudi o tradicionalno dobrih odnosih med Hrvaško in Avstrijo ter o tem, kako se njuni državi soočata z gospodarsko krizo.

Sanader je dejal, da razume razloge za nedavno turnejo avstrijskega finančnega ministra Josefa Prölla po Hrvaški, Ukrajini, Romuniji in Bolgariji, saj mora Avstrija kot pomembna investitorka v jugovzhodni Evropi vzdrževati tesen stik z vladami v regiji. "To bi naredil tudi jaz," je dodal. V času gospodarske krize si moramo prizadevati za "skupne rešitve", pa je ocenil Faymann in spomnil, da sta Hrvaška in Avstrija poslovno tesno povezani. Sanader je priznal, da kriza obstaja, a hkrati zatrdil, da Hrvaške zaenkrat ni prehudo prizadela in da banke na Hrvaškem, tudi podružnice avstrijskih bank, niso v težavah.

Na Hrvaškem, v Ukrajini, Romuniji in Bolgariji imajo avstrijske banke - te so sicer močno prisotne praktično povsod po vzhodni in jugovzhodni Evropi - nadpovprečno velike deleže na bančnem trgu. Avstrijski bančni sektor se zato boji, da bi finančni kolaps v teh državah zanj lahko pomenil pravo katastrofo. Namen Pröllove turneje je bilo nabirati podporo za zamisel o partnerstvu za finančno stabilnost vzhodnoevropskih držav, ki naj bi jo avstrijski minister kolegom iz drugih držav članic EU predstavil na naslednjem zasedanju finančnih ministrov unije 9. in 10. marca.