Sanader se je potem v Zagrebu srečal z deželnim glavarjem Spodnje Avstrije Erwinom Pröllom. Po pogovoru je na novinarski konferenci ponovil, da o vsebini pogovorov z evropskim komisarjem za širitev Ollijem Rehnom minuli teden ne more govoriti, ker so se tako dogovorili z Evropsko komisijo.

Sicer pa je poudaril, da je vprašanje hrvaško-slovenske meje odprto od razpada nekdanje Jugoslavije. "Zakaj se zdaj postavlja? Da bi se blokiralo Hrvaško," je menil Sanader. Ponovil je, da je hrvaška pogajanja o vstopu v EU potrebno ločiti od dvostranskega vprašanja meje s Slovenijo, ker Hrvaške v nobenem primeru ni možno obravnavati na drugačen način, kot je bila Slovenija pred petimi leti, je dejal Sanader.

"Hrvaška spoštuje vse mednarodne konvencije, ki jih je podpisala, tako kot Slovenija. Pripravljena se je pojaviti na Meddržavnem sodišču v Haagu ali na kakšni drugi mednarodni instituciji, ki bo upoštevala vse konvencije Združenih narodov in ostalih mednarodnih konvencij," je izjavil Sanader.

Predsednik hrvaške vlade je še dejal, da sta slovenska in hrvaška vlada pred letom in pol sprejeli odločitev, da bosta mejni spor uredili na Meddržavnem sodišču v Haagu in da bosta parlamenta vnaprej sprejela vsako odločitev tega sodišča.

Pröll je dejal, da blokada hrvaških pogajanja ne prizadeva le Hrvaške, temveč mnoge evropske države. "Ne morem se vmešavati v dvostranska vprašanja drugih držav, sicer pa lahko povem, da je bilo do sedaj neobičajno, da se v pristopnem procesu neke države tematizirajo dvostranska vprašanja," je še dejal.