Kot je na novinarski konferenci ob sredinem mednarodnemu dnevu človekovih pravic povedala poslanka ter predsednika komisije za peticije ter za človekove pravice in enake možnosti, je takšno stanje zaskrbljujoče, poleg tega pa ni dobro za prihodnost. "Takšno enoznačno stanje bi namreč lahko pripeljalo tudi do tega, da bi bile kršene človekove pravice tistim, ki so upravičeni do drugačnega mnenja," je dejala poslanka.

Meni, da se skuša danes v Sloveniji uveljaviti prepričanje, da so človekove pravice "v domeni levice, da je leva politična opcija tista, ki človekove pravice pozna in varuje, desnica pa kot da je tista, ki jih ne spoštuje".

Tudi vlada Janeza Janše je bila v preteklem mandatu po njenih besedah "označena kot tista, ki ne spoštuje človekovih pravic, je avtoritarna in nestrpna", vendar "se je na koncu velikokrat izkazalo, da je obratno".

Ob tem je poslanka spomnila, da je komisija, ki jo vodi, v preteklem mandatu obravnavala "nekaj grobih posegov v človekove pravice in to prav s strani SD, ki je danes na oblasti. Spomnimo se kočevskega župana Janka Vebra, ki je pozival na barikade zaradi romske družine Strojan, današnjega ministra za šolstvo Igorja Lukšiča, ki je naročal svojim študentom, naj zasledujejo vernike, pa tudi primer Rop", je dejala poslanka. Dodala je še, da je bilo v v prejšnjem mandatu s nekaterimi sprejetimi zakoni storjenih nekaj pomembnih korakov na področju človekovih pravic.

Na novinarski konferenci se je Irglova dotaknila tudi vprašanja t.i. izbrisanih in zakona o žrtvah vojnega nasilja. Glede izbrisanih je poudarila, da v stranki zagovarjajo mnenje, da je treba to vprašanje urediti tako, da se obravnava vsak primer posebej. Glede zakona o žrtvah vojnega nasilja pa v stranki po njenih besedah menijo, da bo glede zakona treba "prej ali slej najti primerno rešitev, če želimo nekoč biti država, ki spoštuje slehernega posameznika".

Za varuhinjo človekovih pravic Zdenke Čebašek Travnik pa poslanska ocenjuje, da je bil z njenim imenovanjem "storjen velik korak naprej".