Radio tako danes predvaja le glasbo, medtem ko je program na petih televizijskih kanalih močno okrnjen. Sindikat, ki zastopa kakih 11.000 zaposlenih na nacionalnem radiu in televiziji, je stavko sklical prav danes, ko so v parlamentu začeli obravnavati predlog o spornem medijskem zakonu. Kot je ob tem povedala neimenovana tiskovna predstavnica francoske televizije, je okoli 40 odstotkov uslužbencev na francoski javni televiziji delovna mesta danes zapustilo že opoldne.

Sarkozy je pred tem letos napovedal, da bo močno omejil oglaševanje na javni radioteleviziji, kar so mnogi kritizirali in označili kot izjemno ugodnost za komercialne medije. Med temi so posebej izpostavili televizijo TF1, ki je v lasti Sarkozyjevega prijatelja Martina Bouyguesa. Na podlagi predloga zakona, oglaševanje v prihodnje ne bo dovoljeno pred 20. uro, popolnoma pa naj bi ga prepovedali do leta 2012.

Francoska vlada je ob tem napovedala, da bo s proračunskimi sredstvi nadomestila izpad dohodka, ki ga javnemu radiu in televiziji prinaša oglaševanje. Poleg tega bi novi zakon vladi tudi omogočal, da neposredno imenuje predsednika javne televizije. S tem bi ukinili trenutno proceduro imenovanja na to funkcijo, ki jo je doslej opravljalo neodvisno telo.

Francoski mediji pričakujejo, da bo razprava v parlamentu precej burna. Vodja opozicijske stranke Demokratično gibanje Francois Bayrou je ob tem dejal, da parlament ne bi smel potrditi zakona, ki "nas vrača 30 let v preteklost". Glasovanje o zakonu je predvideno za 9. december.