Prireditelji so za Obamov govor razdelili skoraj 70.000 vstopnic, kar pa je bolj ali manj kapljica v morje glede na število vseh, ki želijo veliki dogodek pričakati znotraj ograj na velikem mestnem parku ob jezeru Michigan. Organizatorji pričakujejo skupno do milijon ljudi. V mestu so zaprli številne ulice in omejili osebni promet ter zagotovili dodatna javna prevozna sredstva. Po cestah mrgoli policije, še več pa je ljudi z majicami, na katerih piše "Čas je za spremembo".

Obama je danes v mestu oddal svoj glas, nato pa s prijatelji igral košarko, kar običajno počne na volilni dan. Rezultate pričakuje v enem od hotelov v bližini parka. V parku naj bi spregovoril nekje po peti uri zjutraj po slovenskem času. Oder, ki si ga je bilo mogoče v ponedeljek ogledati od blizu, je postavljen sredi trate. Za govorniškim odrom je postavljenih 27 ameriških zastav pred modrim ozadjem. Na levi in desni strani govorniškega pulta sta postavljeni neprebojni stekli, pred pultom pa je visok oder za medije, ki preprečuje pogled na dogajanje iz oddaljenih stolpnic, bržkone iz varnostnih razlogov.

McCain pričakuje rezultate volitev, za katere so kandidata in obe stranki porabili več kot dve milijardi dolarjev, v domači Arizoni. V današnjih zadnjih nastopih je izrazil prepričanje, da lahko preseneti. Zadnje tedne so ankete kazale, da bi bila njegova zmaga mali politični čudež in gotovo velikanski šok za Obamo in demokratske pristaše. V zadnjih dneh so se pojavili namigi, da Obama že razmišlja o tem, kdo bo šef njegovega kabineta v Beli hiši, kar je senator iz Illinoisa sicer odločno zanikal.

Ob enih po slovenskem času so v ZDA objavile prve rezultate vzporednih volitev, ki pa niso prinesli presenečenja. McCain je pričakovano zmagal v Kentuckyju in dobil osem elektorskih glasov, Obama pa v Vermontu, kjer je dobil tri elektorske glasove. Rezultati v državah Indiana in Virginija bi lahko že dali slutiti kaj več, vendar so vzporedne volitve očitno pokazale tako tesen rezultat, da si nobena od glavnih televizijskih mrež ni drznila razglasiti rezultata. Po letu 2000 in fiasku s Florido, ko so usekale mimo, so pri tem bistveno bolj previdne. Dejstvo, da je Obama v obeh tradicionalno republikanskih državah konkurenčen, pa potrjuje predvolilne ankete.

Dober znak za demokrate je očitna zmaga njihovega kandidata za senat v Virginiji. Nekdanji guverner Mark Warner je po napovedih premagal še enega nekdanjega guvernerja, republikanca Jima Gilmorea. Danes v ZDA volijo tudi vseh 435 poslancev predstavniškega doma in 35 od skupno stotih senatorjev. Ankete napovedujejo, da bodo demokrati v obeh domovih kongresa povečali večino.

Tudi v Severni Karolini in ključni zvezni državi, Ohiu, so vzporedne volitve kazale na tesen rezultat, zato ob zaprtju volišč rezultatov tudi od tam niso napovedali.